12:04
П'ятниця, 5 Березня 2021

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який забороняє сексизм у рекламі

1 589
Проєкт закону пропонує посилити відповідальність за порушення законодавства про рекламу.
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який забороняє сексизм у рекламі
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який забороняє сексизм у рекламі

Верховна Рада 3 березня 2021 року за основу в першому читанні ухвалила законопроєкт №3427 «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі».

Проєкт закону підтримали 266 народних депутатів.

Нагадаємо, 4 травня 2020 року у Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону №3427 «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі», авторами якого стали 46 народних депутатів з різних фракцій. У проєкті пропонуються поняття «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі». Зокрема, дискримінаційна реклама за ознакою статі – це та, яка:

  • містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою;
  • містить твердження та/або зображення про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини;
  • принижує гідність людини за ознакою статі;
  • демонструє насильство за ознакою статі;
  • містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Також розширюються загальні вимоги до реклами, а саме: у рекламі забороняється: вміщувати твердження та/або зображення,  які є  дискримінаційними за ознаками походження людини та ін. Крім того, у проєкті посилюється відповідальність за порушення законодавства про рекламу. Відповідальність за дискримінаційну рекламу нестиме рекламодавець.

10 лютого 2021 року Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу законопроєкт №3427.

~insertother~

Фото: Громадське Черкаси Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1589
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду