У Раді зареєстрували законопроєкт про засудження ідеології «руського міра»

У Раді зареєстрували законопроєкт про засудження ідеології «руського міра»

18 Березня 2021
3581
18 Березня 2021
21:43

У Раді зареєстрували законопроєкт про засудження ідеології «руського міра»

3581
Документ пропонує надати РНБО право припиняти діяльність юридичних осіб, політичних партій та ЗМІ в разі пропаганди та іншої підтримки «руського міру».
У Раді зареєстрували законопроєкт про засудження ідеології «руського міра»
У Раді зареєстрували законопроєкт про засудження ідеології «руського міра»

У Верховній Раді України 17 березня був зареєстрований проєкт закону №5258 «Про внесення змін до деяких законів щодо засудження ідеології "руського міра"». Його ініціаторами виступили депутати Олег Дунда і Олександр Аліксійчук (обидва – від «Слуги народу»).

«Однією із серйозних загроз регіональній і глобальній безпеці є російський екстремізм, теоретично обґрунтований в ідеології "руського міра", яка в практичному контексті втілюється в правовій системі сучасної Росії, в її внутрішній і зовнішній політиці. Передусім йде мова про задекларовану Росією мету "збирання земель" та захисту російськомовних не залежно від територіальності, повернення Росії статусу "наддержави" та створення із сучасної Росії держави-цивілізації з великою місією. При цьому, цією місією виправдовуються будь-які злочини, навіть цинічні вбивства та тероризму», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Проєктом пропонується визнати в Україні ідеологію «руського міра» спорідненою формою націонал-соціалізму (нацизму), та засудити як тоталітарну, ксенофобську ідеологію, яка несумісна з основоположними правами і свободами людини і громадянина та несе загрозу національній безпеці держави.

Також проєктом пропонується надати право Раді національної безпеки та оборони України припиняти діяльність юридичних осіб, політичних партій, інших об’єднань громадян, засобів масової інформації в разі пропаганди, фінансової, адміністративної, іншої ресурсної підтримки ідеології «руського міру».

Документом встановлюються заборони щодо пропаганди та фінансування ідеології «руського міру» та покарання для фізичних та юридичних осіб, передбачається ведення обліку таких осіб Службою безпеки України, основним із завдань якої є суверенітет та незалежність України.

В разі ухвалення законопроєкту, будь-які активи та майно, що використовуються для пропаганди та іншої ресурсної підтримки ідеології «руського міру» за рішенням РНБО передаватимуться до управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочині.

Наразі законопроєкт спрямований на розгляд комітету з правової політики.

Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо заборони для медіа виправдовувати та заперечувати агресію РФ проти України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3581
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду