Б’юті-бренди зменшили інвестиції в рекламу, однак посилять активність у діджіталі –  Zenith

Б’юті-бренди зменшили інвестиції в рекламу, однак посилять активність у діджіталі – Zenith

11 Лютого 2021
1350
11 Лютого 2021
13:11

Б’юті-бренди зменшили інвестиції в рекламу, однак посилять активність у діджіталі – Zenith

1350
Зниження попиту на косметику та парфумерію, спричинене соціальним дистанціюванням, обмежило зростання інвестицій у рекламу в б’юті-категорії. І у найближчі два роки воно буде нижчим ніж у середньому по ринку.
Б’юті-бренди зменшили інвестиції в рекламу, однак посилять активність у діджіталі –  Zenith
Б’юті-бренди зменшили інвестиції в рекламу, однак посилять активність у діджіталі –  Zenith

Йдеться у звіті агенції Zenith.

Зростання інвестицій у рекламу б’юті та люксового сегментів у 2021 році становитиме 1.7%. Цей показник нижчий за 4.4% росту інвестицій у рекламу загалом по ринку. У 2021 році інвестиції у б'юті-рекламу налічуватимуть 7.5 мільярдів американських доларів та виростуть до 7.7 мільярдів у 2022 році. Приріст становитиме 2.6% у той час, як ринок ростиме на 4.5%.

«Інвестиції у б'юті- та люкс-сегменти упали одночасно з усім ринком у 2020 році. Люди перестали бачитись у офлайні, тож спостерігалось різке падіння на ринку косметики та парфумерії. При цьому, попит на засоби із догляду за шкірою й волоссям виріс. Адже черз лімітований доступ до перукарень та салонів краси люди почали піклуватись про свою шкіру й волосся вдома самотужки», - повідомляє агенція.

Б’юті-бренди продовжують інвестивувати у традиційні медіа, але заразом планують активніше освоювати діджитал. За прогнозом агенції, Інвестиції у діджитал-рекламу у 2022 році виростуть на 19% у порівнянні з 2019 роком.

Традиційно, б'юті та люкс-бренди інвестують у журнали та ТБ більше за бренди в інших категоріях.

За оцінкою Zenith, у 2020 б’юті-бренди інвестивали у рекламу в журналах 18.3% своїх бюджетів, що у 4.3 рази більше за середній показник по ринку. А також 42.2% на ТБ, що на 1.6 разів більше за інвестиції у цей канал загалом. При цьому спостерігається зменшення охоплення цих медіа й дефіцит аудиторії дещо впливає на ціни.

«Б’юті- та люкс-бренди повільно освоюють діджитал. У 2020 році вони інвестували 34.1% своїх рекламних бюджетів, у той час, як на ринку загалом цей показник сягнув 53.1%. Це пов’язано із низьким рівнем можливістей для побудови міцних емоційних зв’язків зі споживачами, - пише агкнція, - Однак таким каналам, як video-on-demand, connected TV та соціальним медіа (Інстаграм, TikTok) вдалось створити преміум-середовища, які приваблюють бренди з категорії б’юті та люкс. А вкладаючи у співпрацю із лідерами думок брендам вдається будувати стійкі емоційні зв’язки зі споживачами».

Із початком пандемії бренди також почали інвестувати у e-commerce. Це було необхідністю В Україні, традиційно, найбільше онлайн-покупок здійснюється саме у категорії б’юті. Так, у 2020 році інвестиції в діджитал для б’юті-брендів збільшились на 2.8%, що на 1,4% перевищує показники в усіх категоріях. Zenith прогнозує, що ріст продовжиться приблизно на 5,9% у рік. Що, відповідно, вплине на зменшення інвестицій у рекламу в інших медіа - на 1,2% у рік для ТБ та 12,4% у рік для журналів.

«Активно розвиваються нестандартні прояви у діджиталі, бренди шукають можливості, щоб не лише показати свій продукт аудиторії, а й побудувати міцний зв’язок із нею й закріпитись на новій території. Один із таких напрямків – кіберспорт, який стрімко набирає популярності, особливо серед чоловіків. 60% чоловіків, віком 18-35 років, активно цікавляться та грають в онлайн-ігри, тоді як офлайн-спортом серед них займається лише близько половини. Ця територія приваблює все більше рекламодавців, а деяким із них вдається ефективно її освоювати. Наприклад, брендові L’Oreal Paris Men Expert вдалось інтегруватись у турнір DOTA2 Minor», - розказала Марина Григоренко, керуюча директорка Zenith Ukraine.  

«У 2020 б’юті-брендам довелось переглянути свої рекламні стратегії. І деякі з них стали дуже іноваційними, застосовуючи віртуальну та доповнену реальність, щоб дати можливість своїм споживачам спробувати товари онлайн. Тож саме технології, що розширюють можливості отримання досвідів для покупця будуть ключовими для зростання брендів у 2021 році», - додав Крістіан Лі, глобальний керуючий директор Zenith.

Дослідження здійснюється та таких ринках як Австралія, Канада, Франція, Індія, США та ін. Вони становлять 59% усіх інвестицій у рекламу. Б’юті- та люкс-сегменти визначаються як комбінація чотирьох субкатегорій: косметика, парфумерія, догляд за шкірою та волоссям.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1350
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду