У Білорусі видання «Наша Ніва» можуть оштрафувати на 157 тисяч гривень

У Білорусі видання «Наша Ніва» можуть оштрафувати на 157 тисяч гривень

28 Січня 2021
1571

У Білорусі видання «Наша Ніва» можуть оштрафувати на 157 тисяч гривень

1571
Розмір штрафу має встановити суд.
У Білорусі видання «Наша Ніва» можуть оштрафувати на 157 тисяч гривень
У Білорусі видання «Наша Ніва» можуть оштрафувати на 157 тисяч гривень

Білоруське опозиційне видання «Наша Ніва» 27 січня повідомило, що податкова інспекція Ленінського району Мінська складає адміністративний протокол за «незаконну підприємницьку діяльність» на головного редактора Єгора Мартиновича.

Розмір штрафу має встановити суд, максимальний може становити 14 500 білоруських рублів (157 тисяч гривень).

Згідно з білоруським законом про ЗМІ, «Наша Ніва», як офіційно зареєстрована газета, має друкуватися не менше одного разу на шість місяців. При цьому близько 15 примірників газети слід відправляти в міністерства і бібліотеки.

«Оскільки "Наша Ніва" друкує екземпляри газети лише для обов'язкової безкоштовної розсилки і не продає їх в кіосках, то ці 15 примірників (а це просто дві сторінки розміру А3) були віддруковані на редакційному принтері. Але Міністерство інформації та Міністерство з податків і зборів вважають, що "Наша Ніва" не мала права так робити: мовляв, відсутня окрема поліграфічна ліцензія. А факт друку 15 сторінок і є "незаконною підприємницькою діяльніст.". Хоча жодного доходу отримано не було. Але доходу в принципі не могло бути – вони ж безкоштовні, не для продажу», – пояснив пан Мартинович на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, у Мінську в ніч на 11 серпня 2020 року затримали головного редактора опозиційного видання «Наша Ніва» Єгора Мартиновича. Після висвітлення акції протесту Єгор Мартинович повертався додому на власному авто: спершу він висадив колегу-репортера Дмитра Паньковця та поїхав забирати дружину, репортерку Tut.by Адарію Гуштин. Проте до дружини він не доїхав, о 2:00 він надіслав повідомлення з текстом «SOS», після цього зв’язок з ним зник. Ще за дві години Єгор Мартинович написав, що його утримують в слідчому ізоляторі або в Партизанському райвідділі внутрішніх справ. Далі зв'язку з журналістом не було. З ним не було зв’язку понад 36 годин. У ніч на 12 серпня журналіста знайшли, його утримували у в’язниці міста Жодіно

Зранку 23 вересня у квартирі Єгора Мартиновича провели обшук. Міліціонери забрали всю цифрову техніку, телефони, флешки, паспорти, сім-картки. Обшук проводило Управління власної безпеки МВС. Після обшуку журналіста відвезли на допит до Слідчого комітету. Пізніше стало відомо, що міліція затримала Єгора Мартиновича.

Дружина Єгора Мартиновича, журналістка порталу Tut.by Адар’я Гуштин повідомила, що обшук пов’язаний зі статтею «Нашей Ніви» про обставини арешту діджея Володимира Сокаловського, який розповів, що до нього в СІЗО приходив заступник міністра внутрішніх справ Олександр Барсуков, який його побив.

Пізніше пана Мартиновича відпустили, але заборонили залишати Білорусь.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1571
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду