ІМІ зафіксував 31 порушення свободи слова, пов'язане з карантином
ІМІ зафіксував 31 порушення свободи слова, пов'язане з карантином
В Україні з початку карантину, 12 березня 2020 року, зафіксовано 31 порушення свободи слова. Про це повідомляє ГО «Інститут масової інформації» 23 червня.
Шість випадків зафіксовані в Кривому Розі, Полтаві, Хмельницькому, Одесі, Дніпрі та на Київщині:
- 27 травня низку журналістів не пустили на засідання сесії Криворізької міської ради. У людях, які не пропустили ЗМІ, журналісти впізнали працівників комунального підприємства «Муніципальна гвардія»;
- 1 червня в селі Гатне (Київська область) охоронці сільської ради обмежили журналістці-фрилансерці Таїсії Кутузовій доступ до приміщення сільради, пояснюючи недопуск «карантином;
- 2 червня знімальну групу телеканалу «ІРТ-Полтава» не пустили на засідання погоджувальної ради голів депутатських фракцій Полтавської міської ради;
- 3 червня журналістів хмельницьких інтернет-видань vsim.ua та «Є», пояснюючи карантинними обмеженнями, не акредитували для висвітлення робочого візиту президента України Володимира Зеленського в регіоні;
- 5 червня знімальну групу одеського 7 телеканалу не пустили на сесію Авангардівської селищної ради (Одеська область). Журналістка Ксенія Сітінська повідомила, що недопуск аргументували карантинними обмеженнями.
- 18 червня в Дніпрі на журналістку телеканалу «Відкритий» Христину Малікову напали в магазині, роботу в умовах карантину якого вона перевіряла.
Загалом найбільше порушень зафіксовано в Києві з областю та на Дніпропетровщині (по шість), на Херсонщині – чотири, три – на Львівщині, по два випадки – у Чернівецькій області, на Полтавщині, Хмельниччині та Одещині, і по одному випадку – на Донбасі, в Черкасах, Миколаєві та в Запоріжжі.
ІМІ закликало журналістів, чиї професійні права порушують – звертайтеся на гарячу лінію за телефоном (050) 447 70 63 та писати на електронну адресу info@imi.org.ua.
Нагадаємо, у першому кварталі 2020 року Інститут масової інформації зафіксував 62 випадки порушення свободи слова в Україні. Переважна більшість цих порушень (43) стосувалася фізичної агресії проти журналістів. У квітні ІМІ зафіксував в Україні 18 випадків порушень свободи слова, з них 16 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. У травні – 11 випадків порушень свободи слова, з них сім – стосувалися фізичної агресії проти журналістів.