Створити програму «Свобода слова Савіка Шустера» запропонували в ТРК «Україна» – Шустер
Створити програму «Свобода слова Савіка Шустера» запропонували в ТРК «Україна» – Шустер
Про це Савік Шустер розповів в інтерв'ю Радіо НВ.
Він додав, що не мав «великого бажання» повертатися на телебачення.
«У цілому, з одного боку, я сам [хотів], тому що прийшло це нове покоління до влади, і звичайно ж, це щось дуже цікаве. Я думаю, для будь-якого репортера, журналіста просто цікаво за цим спостерігати: вийде – не вийде, що вийде, як це все буде змінюватися (якщо буде). З’явилася ця цікавість у мені, по-перше. А потім надійшла пропозиція від ТРК "Україна" зробити таке ток-шоу – гарне, значиме, впливове. І я погодився зрештою», – розповів він.
Ведучий уточнив, що запустити шоу не під час президентських і парламентських виборів, а у вересні, – було його ініціативою.
«У мене просто була така позиція, що я в передвиборний сезон, будемо так його називати, не буду взагалі говорити ні про які можливості появи в ефірі під час цих політичних баталій. А вже після парламентських виборів — ось тоді я вже більш-менш був відкритий до пропозицій. Я кажу "більше або менше", тому що великого бажання повертатися на телебачення у мене, по правді, не було», – додав він.
Як писав ДМ, на каналі «Україна» з 6 вересня щоп’ятниці о 21:00 виходитиме «Свобода слова Савіка Шустера».
Савік Шустер та представники каналу «Україна» підписали дворічний контракт з можливістю продовження на третій рік. У договорі прописані гарантія невтручання в редакційну політику і умови дострокового розірвання.
3 вересня він розповів, що студія ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» є найдорожчою серед інших студій для подібних проєктів, однак суму не назвав. Він також розповів, що в цій програмі трохи змінили правила, зокрема тепер будуть два мікрофони. Ведучий пояснив, що коли один спікер виступатиме біля мікрофона, в іншого (який з ним не згоден) є можливість вийти до другого мікрофона та висловити свою позицію.
Крім того, Савік Шустер додав, що глядачів будуть привозити в студію з різних областей України. Він також зауважив, що глядачі, як і раніше, будуть голосувати протягом ефіру. Серед нововведень – камери, що зчитуватимуть емоції глядачів, а система їх розділятиме: на позитивні та негативні.
Нагадаємо, журналіст Савік Шустер у 2005 році почав співпрацювати з каналом ICTV, на якому вів політичне ток-шоу «Свобода слова». У 2007-му він перейшов на «Інтер» із проєктом «Свобода Савіка Шустера». Вже через рік, у 2008-му, Савік Шустер перейшов на телеканал «Україна», де вів проєкт «Шустер Live». С 2011 року програма «Шустер Live» виходила на Першому національному, а з 2013-го – на «Інтері». Крім того, у 2011-му він вів «Прямий ефір з Савіком Шустером» на російському РБК-ТВ, проте програму закрили після двох випусків через відсутність інтересу аудиторії до виборів, небажання представників «Єдиної Росії» та перших осіб інших партій брати участь, а також через велику вартість проекту.
У лютому 2014-го спецвипуск шоу Шустера вийшов на 5 каналі, а вже навесні того ж року шоу знову виходило на Першому національному. Восени 2014-го «Шустер Live» зняли з ефіру. За словами гендиректора каналу Зураба Аласанії, шоу Шустера «було дикою маніпуляцією». Після цього шоу Савіка Шустера виходило одночасно на 24 каналі та «112 Україна».
Після випадку із запрошенням російського журналіста Максима Шевченка в ефір 24 канал відмовився від трансляції програми. У вересні 2015-го Шустер перейшов на «1+1», але того ж місяця мав конфлікт із керівництвом телеканалу. Так, 18 вересня програму Шустера зняли з ефіру, замінивши фільмом. Савік Шустер повідомив про лист від гендиректора «1+1» Олександра Ткаченка, що за умовами ліцензійного договору програма «Шустер live» не може одночасно виходити в ефірі каналу «112 Україна».
Далі Шустер виходив в ефір власного кабельного телеканалу3S.tv, заснованим у співпраці з Павлом Єлізаровим. З квітня по грудень 2016 року програма Савіка Шустера виходила в ефірі телеканалу «Київ».
У квітні 2016 року Державна фіскальна служба України звинуватила Савіка Шустера в неподанні декларації про отриманий у 2008 році кредит у розмірі 1,34 млн євро, в ухиленні від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн.
Посадовців ТОВ «Савік Шустер студія», генеральним директором якої теж є Савік Шустер, ДФС звинуватила в заниженні податку на додану вартість на загальну суму 1,99 млн грн за рахунок заниження вартості телепрограми «Шустер live» у 2012-2014 роках.
Телеканал 3S.tv офіційно повідомив про припинення своєї діяльності з 1 січня 2017 року через фінансові труднощі. «Детектору медіа» на каналі повідомили, що 3S.tv шукатиме можливості відновити свою роботу у 2017 році. Тоді ж «Детектору медіа» тимчасово виконуюча обов’язки директора телекомпанії «Київ» Світлана Криворучко пояснила, що програма «Шустер live», яка паралельно з 3S.tv виходила на каналі «Київ», на її каналі виходитиме тільки до кінця року, бо ліцензійна угода в телекомпанії «Київ» із ТОВ «Савік Шустер студія» підписана до 31 грудня 2016 року.
Починаючи з 1 січня 2017 року, 3S.tv продовжував мовити, транслюючи повтори старих програм. Телеканал припинив мовлення 28 лютого 2017 року.
20 квітня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію телеканалу 3S.tv (ТОВ «Телерадіокомпанія “Всесвітня інформаційна служба”») за заявою самого телеканалу, який припинив мовлення 1 березня.
У червні ДФС закрила справу проти Шустера.
Фото: Володимира Федотова / НВ