В Україні за три останні місяці зафіксували 75 випадків порушень свободи слова – ІМІ

В Україні за три останні місяці зафіксували 75 випадків порушень свободи слова – ІМІ

3 Жовтня 2019
1793

В Україні за три останні місяці зафіксували 75 випадків порушень свободи слова – ІМІ

1793
В Україні з липня по вересень було зафіксовано 75 випадків порушень свободи слова в Україні, з них 53 – стосувалися фізичної агресії щодо журналістів.
В Україні за три останні місяці зафіксували 75 випадків порушень свободи слова – ІМІ
В Україні за три останні місяці зафіксували 75 випадків порушень свободи слова – ІМІ

Про це за результатами щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова» повідомив Інститут масової інформації.

Трійку лідерів з порушень свободи слова в третьому кварталі становили випадки перешкоджань журналістській діяльності – 27, погрози – 15 та кібератаки – 9.

«На цей період припали, зокрема, вибори до Верховної Ради, які відбулися в липні. Експерти ІМІ зафіксували порушення, пов’язані з висвітленням журналістами передвиборчої кампанії, а також самого процесу волевиявлення», – йдеться в повідомленні.

Після масового звільнення працівників на знак протесту через цензуру на телеканалі Zik, «тенденція застосування цензури там продовжила свій розвиток». Зокрема, працівникам телеканалу Zik заборонили висвітлювати акцію протесту 2 липня на Майдані Незалежності. Втім випусковий редактор Ігор Кримов показав мітинг, після того його достроково відсторонили від посадових обов’язків.

У ІМІ також вказали на тенденції щодо закритості представників нової влади стосовно журналістів і взагалі неетичної та агресивної поведінки представників Офісу Президента та партії «Слуга народу».

Особливу увагу привернули дії прессекретарки президента Юлії Мендель, яка відштовхувала журналістів. Поведінку речниці глави держави розкритикувало журналістське середовище.

Загалом за третій квартал експерти ІМІ зафіксували вісім випадків побиття, п’ять – обмеження доступу до публічної інформації, по три випадки цензури та юридичного тиску (зокрема, суд заблокував доступ до платформи для блогерів Еnigma.ua та ще десятків сайтів), по два – непрямого тиску та нападів на офіси ЗМІ (Укрінформ та «112 Україна») та один – пошкодження майна журналістів.

Зокрема, від нападів постраждали:

  • оператор одеського 7 каналу Андрій Кульба, унаслідок розпилення в очі газового балончика під час знімання сюжету про сімейний конфлікт він дістав опіки обох передпліч, постраждали шия, обличчя й очі;
  • журналіст з Вінниці Андрій Качор отримав удар від невідомого в голову після того, як ствердно відповів на запитання, чи не він писав про блогера Анатолія Шарія;
  • на Харківщині працівники лісового господарства напали на знімальну групу каналу «112 Україна» під час знімання сюжету про розкрадання лісу та інші.

Порушення свободи слова ІМІ зафіксував за цей період у 18 регіонах України. Лідером за кількістю порушень є Київ (34), далі йдуть Одещина (7), Миколаївщина та Полтавщина – по п'ять, та Донеччина (4). У інших областях країни зафіксовано по три, два та по одному випадку.

Загалом з початку 2019 року в Україні ІМІ зафіксував 191 випадок порушень свободи слова.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Нагадаємо, Інституту масової інформації повідомив, що в Україні за шість місяців 2019 року було зафіксовано 116 випадків порушень свободи слова, більшість цих порушень стосувалася фізичної агресії – 88.

Фото: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1793
Читайте також
02.10.2019 12:59
Катерина Рещук, «Українська правда»
3 050
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду