ІМІ зафіксував удвічі більшу кількість джинси під час парламентської кампанії, ніж під час президентської

ІМІ зафіксував удвічі більшу кількість джинси під час парламентської кампанії, ніж під час президентської

17 Липня 2019
4074
17 Липня 2019
16:02

ІМІ зафіксував удвічі більшу кількість джинси під час парламентської кампанії, ніж під час президентської

4074
Інститут масової інформації зафіксував, що під час парламентської кампанії рівень матеріалів з ознаками замовності зріс більш, ніж вдвічі (849 матеріалів) у порівнянні з президентською кампанією (414 матеріалів).
ІМІ зафіксував удвічі більшу кількість джинси під час парламентської кампанії, ніж під час президентської
ІМІ зафіксував удвічі більшу кількість джинси під час парламентської кампанії, ніж під час президентської

Про це йдеться в результатах трьох хвиль моніторингу ІМІ, що були проведені протягом червня та липня 2019 року, з загальною вибіркою у понад 40 тисяч матеріалів в 13 інтернет-ЗМІ.

Загалом лише 3,5% із загальної кількості матеріалів з ознаками політичного замовлення були марковані як рекламні, проте і це маркування не відповідало закону України «Про рекламу» (рубрики «Актуально», «Новини компаній», «Вибори» тощо).

«Найбільше матеріалів з ознаками замовлення було виявлено на сайті 112-го каналу – 249 матеріалів за 15 днів моніторингу. Найбільше замовних матеріалів на сайті зафіксовано протягом другої хвилі моніторингу – 98 матеріалів з ознаками замовлення за п’ять днів аналізу. Найактивніше даний ресурс підтримував політичну партію "Опозиційна платформа – За життя"», – йдеться в повідомленні.

На сайті «Обозреватель» було зафіксовано 115 матеріалів з ознаками замовлення. Зазначається, що певного фаворита, що фігурує у більшості замовних матеріалів, немає, видання «підтримує і Юлію Тимошенко, і Петра Порошенка, і "Опозиційний блок", і Анатолія Гриценка».

На сайті «Знай.юа» було виявлено 114 матеріалів з ознаками замовлення. Якщо перші дві хвилі сайт активно підтримував президента Володимира Зеленського, то протягом третьої хвилі, частину підтримки також отримала «Опозиційна платформа – За життя». На каналі Newsone було зафіксовано 111 матеріалів з ознаками політичного замовлення. Свою підтримку сайт надавав передусім «Опозиційній платформі – За життя».

Протягом виборчої кампанії не зафіксовано матеріалів з ознаками замовлення політичного характеру на сайтах «Українська правда», «Ліга» та «Новоє время».

Три хвилі моніторингу (перша хвиля – 03-07 червня 2019, друга хвиля 24-28 червня 2019, третя хвиля 08 – 12 липня 2019) проводився в таких ЗМІ: «Обозреватель», «Знай.ua», 24 канал, «Гордон», «Українська правда»,сНовое время», УНІАН, «Сегодня», ТСН, «112.ua», Newsone,  «РБК-Україна», «Ліга». Вибірка охоплює всі новини підряд, що вийшли на сайтах за вказаний період (понад 40 тисяч новин).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID  «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО  «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

Нагадаємо, Інститут масової інформації повідомили, що в онлайн-медіа майже вдвічі зріс рівень чорного піару, з 7% до 12% від загальної кількості матеріалів з ознаками замовлення. Найбільшу кількість контрагітаційних матеріалів в моніторинговий період було розміщено проти чинного президента Володимира Зеленського – 27% матеріалів, проти п'ятого президента Петра Порошенкабуло зафіксовано 20,5% матеріалів з ознаками контрагітації. Щодо компліментарних матеріалів з ознаками замовності, у цей період найбільше немаркованої агітації було спрямовано на підтримку «Опозиційної платформи – За життя» (36,5%), Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» (9%) і Петра Порошенка та партії «Європейська солідарність» (7%).

За даними ІМІ, політична партія «Опозиційна платформа – За життя» стала лідером із замовлення немаркованої політичної агітації протягом парламентської кампанії, на її долю припало 46% матеріалів від загальної кількості матеріалів з ознаками замовлення. Найактивніше її просували сайти «112 Україна» та Newsone, а також сайти «Знай.юа», «Гордон» та «РБК-Україна».

Другу позицію за кількістю матеріалів з ознаками замовлення посіла партія «Батьківщина» та її лідерка Юлія Тимошенко – 8%, їх підтримували «РБК-Україна», «Обозреватель» та сайт 24 каналу. На користь президента Володимира Зеленського та його партії «Слуга народу» було зафіксовано 5,5% матеріалів з ознаками замовності, найбільше підтримував президента та його партію сайт «Знай.юа».

Фото: happymisto.od.ua

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4074
Читайте також
18.07.2019 11:00
Марія Бучельнікова
2 692
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду