У 2012-му відбулося близько 20 випадків побиття журналістів, і ніхто не поніс відповідальність по 171 статті – Стець
За останній рік відбулося близько двадцяти випадків побиття журналістів, але жодна людина за це не понесла відповідальність по 171 статті Кримінального кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста). Про це в ефірі «5 каналу» сказав голова парламентського Комітету з питань свободи слова і інформації Юрій Стець.
«За останній тільки рік є близько двадцяти випадків побиття, не перешкоджання, а побиття журналістів. По жодному з цих випадків, жодна людина не відповіла. Тому, коли виходить Президент і говорить: ми захищаємо свободу слова - це основа демократичної держави - це бла, бла, бла. Жодної дії, коли людину притягнули б по 171 статті Кримінального кодексу. Не порушують навіть тоді, коли є відео, на якому б'ють журналіста. Ми ж знаємо ці випадки. Тому між словами і тим, що відбувається є велика прірва», - заявив Юрій Стець.
Також пан Стець додав, що Комітет з питань свободи слова та інформації не може розглянути і надати свої висновки щодо законопроекту про наклеп, бо голова Верховної Ради Володимир Литвин не розписав цей законопроект до розгляду у цьому комітеті.
«Комітет по свободі слова і інформації не буде розглядати цей законопроект, оскільки пан Литвин, голова Верховної Ради, розписав цей законопроект на розгляд у семи комітетах, але забув про профільний комітет по свободі слова і інформації. Дивний збіг. Маю вам сказати, що навряд чи цей проект пройшов би наш комітет. Очевидно, він був би відхилений, і була би пропозиція Верховній Раді ще у першому читанні відхилити як абсолютно тупий, безглуздий, примітивний законопроект суб'єкта законодавчої ініціативи на прізвище Журавський», - зазначив Стець.
За його словами, Комітет не може з власної ініціативи розглядати якийсь проект, оскільки згідно з регламентом Верховної Ради проекти законів на різні комітети має розписувати голова парламенту.
Нагадаємо, 25 вересня в Україні стартувала акція протесту проти ухвалення закону про наклеп, десятки інтернет-видань вийшли з банером, в якому опубліковано контакти 244 депутатів, які проголосували в 1-му читанні за закон про наклеп. «Зателефонуйте їм у приймальню, напишіть e-mail, залиште повідомлення в соцмережах, запитайте, чому вони це зробили. Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в Адміністрацію Президента та дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає Президент», - сказано в повідомленні.
Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстували 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.
Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Національна рада Україна з питань телебачення і радіомовлення, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
«Детектор медіа»