IPI проти ухвалення в Україні закону про криміналізацію наклепу
Віденський Міжнародний інститут преси (IPI) приєднується до міжнародних організацій, що закликають Україну відмовитися від кроків, спрямованих на рекриміналізацію наклепу, повідомляє сайт організації.
«Парламент України ухвалив одинадцять років тому правильне рішення, скасувавши кримінальну відповідальність за дифамацію, наклеп і образу, - заявила менеджер зі свободи преси IPI Барбара Тріонфі (Barbara Trionfi). - Теперішнє зречення прогресу матиме жахливі наслідки для роботи журналістів і для спроможності українського народу отримувати інформацію, необхідну для прийняття рішень, які на довгі роки вплинуть на його життя. Особливо, коли країна наближається до намічених на 28 жовтня парламентських виборів».
«Міжнародний інститут преси та його філія Медіа-органцізація Південної та Східної Європи (SEEMO) наполегливо радить парламенту України відкинути законопроект (про криміналізацію наклепу). Ми закликаємо президента Януковича взяти зобов'язання не схвалювати його, якщо його буде прийнято», - наголошується у заяві.
Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстували 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.
Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
«Детектор медіа»