Журналістам заборонили вішати в Раді банер на захист доступу до інформації. Це зробили депутати
Співробітники Управління державної охорони не дали журналістам повісити банер на гостьовій ложі парламенту з вимогою ухвалити закон про доступ до публічної інформації. Про це повідомляє «Українська правда».
Коли журналісти почали розміщувати банер над гостьовою ложею, до них підійшов співробітник Управління держохорони і повідомив, що їм заборонено тут перебувати. Він поставив вимогу журналістам залишити гостьову ложу, яка межує з ложею журналістів. Однак банер все одно було розміщено за допомогою депутатів від БЮТ Андрія Шевченка і Сергія Подгорного.
Банер з написом «Доступ до інформації: зараз або ніколи» висить прямо напроти президії Верховної Ради.
Поки депутати розміщували цей банер, представники Партії регіонів вигуками їх ображали. Зокрема депутат Ярослав Сухий підійшов прямо під ложу, яка розташована на балконі, та знизу вигукнув: «Застрельтеся там!».
Як відомо, Верховна Рада має розглядати у повторному другому читанні проект закону № 2763 «Про доступ до публічної інформації», зареєстрований ще влітку 2008 року головою Комітету з питань свободи слова та інформації Андрієм Шевченком. Ухвалити закон про доступ до публічної інформації депутатів неодноразово закликали журналісти, зокрема і рух «Стоп цензурі!». 1 листопада активісти провели театралізоване дійство біля офісу Партії регіонів, вимагаючи від цієї політичної сили підтримати свого лідера Віктора Януковича, який висловлював підтримку законопроекту, і проголосувати за цей закон.
Нагадаємо, що законопроект «Про доступ до публічної інформації» за дорученням голови Верховної Ради Володимира Литвина був включений до розкладу засідань Верховної Ради на 8 липня 2010 року, але був знятий з порядку денного. Наступного дня, 9 липня, Верховна Рада не підтримала цей законопроект у другому читанні та в цілому, відправивши його на повторне друге читання. 21 жовтня Рада перенесла розгляд законопроекту на 2 листопада. На перенесенні наполягли члени фракції Партії регіонів. Однак законопроект зник з порядку денного, а на погоджувальній раді 1 листопада Володимир Литвин доручив комітету провести засідання і розглянути цей законопроект, запросивши уповноваженого з прав людини та всіх охочих.
Тим часом депутати від Партії регіонів зареєстрували свій законопроект про доступ до публічної інформації.
«Детектор медіа»