Журналістів видавництва Мінкульту залишать без зарплат?

5 Серпня 2010
32120
5 Серпня 2010
16:12

Журналістів видавництва Мінкульту залишать без зарплат?

32120
Журналістів видавництва Мінкульту залишать без зарплат?

Журналісти державного підприємства «Газетно-журнальне видавництво Міністерства культури і туризму України» востаннє отримували зарплати у травні. 9 серпня їм пропонують піти у відпустку, але щодо її тривалості не інформують. Про це ТК дізналася з власних джерел.

 

Нагадаємо, газета «Культура і життя», журнали «Український театр», «Пам'ятки України», «Театрально-концертний Київ», «Музика», «Українська культура» призупинили вихід у квітні 2010 року, газета «Кримська світлиця» - у липні.

 

Інформацію про затримку коштів  «Детектор медіа» підтвердив директор видавництва Віталій Сатаренко. Він розповів, що з травня випуск видань не припинявся: матеріали готували до друку і верстали, але до типографії вони не надходили - за відсутністю коштів.

 

Сам пан Сатаренко вже близько місяця перебуває у відпустці, виконувачем обов'язків директора є Володимир Оніщенко, з яким на час написання новини «Детектор медіа» зв'язатися не вдалося.

 

За інформацією джерел ТК, чиновники Мінкульту переадресовують запитання щодо зарплат один одному. Остання інформація, яку надали редакціям: для отримання коштів треба дочекатися, поки необхідні для цього папери завізує Мінкульт.

 

Як уточнив у коментарях «Детектор медіа» головний редактор газети «Культура і життя» Анатолій Сєріков, у видавництві працюють понад 30 людей, які виконують обов'язки редакторів та журналістів: за принципом американського пулу. У кожного видання є головний редактор, відповідальний секретар, іноді - заступник. Над матеріалами працюють також видавничо-моніторинговий, науково-довідковий, видавничий та інші відділи.

 

Раніше фінансування видань здійснювалося нерівномірно. За словами заступника головного редактора «Культури і життя» Анни Пароваткіної, до травня 2010 року газета виходила на 32 шпальтах і в кольорі, хоча кошти з минулорічного бюджету було передбачено на видання з 16 чорно-білих шпальт.

 

Творчий колектив редакції підготував звернення до президента України Віктора Януковича, прем'єр-міністра України Миколи Азарова та національних спілок України - журналістів, письменників, театральних діячів, композиторів, до Національної музичної спілки України, Федерації профспілок України, ЦК профспілок працівників культури України.

 

«Реалізується небачений у світовій практиці акт знищення національної культурологічної преси. Упродовж тривалого часу не виходять у світ журнали "Українська культура", "Український театр", "Музика", "Пам'ятки України", "Театрально-концертний Київ", газети "Культура і життя" та "Кримська світлиця"», - заявляють автори листа, з повним текстом якого можна ознайомитися тут.

 

Найактивніше обговорюється ситуація довкола центрального видання Мінкульту - газети «Культура і життя». Ще минулого року редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня» Олег Вергеліс опублікував статтю про складну ситуацію у видавництві Мінкульту. «Десятки людей, котрі колись тримали на плечах ці ЗМІ, уже звільнили або примушують до звільнення. На "бойові" пости приходять загадкові "менеджери" - щоправда, не відомо звідки. Вихід ряду видань - питання туманного майбутнього», - писав тоді пан Вергеліс.

 

Щодо нинішньої ситуації, пан Вергеліс у коментарях ТК зазначив:

 

«Моя версія така. Мінкульт до цієї пори не встиг розібратися та навести лад у напівкримінальній ситуації, яка склалася за попереднього складу керівників Мінкульту. Там є питання декількох мільйонів, про це міністр говорив неодноразово в інтерв'ю, у тому числі і "Дзеркалу тижня". Там відкриті питання до керівництва холдингу видавництва: можливо, ті люди мають піти, а хтось має лишитися.

 

Кошти на виробництво цих видань, очевидно, передбачено, ніхто їх не відмінив. Але час все це зрушити з мертвої точки, не треба затягувати... В нас є чимало гідних журналістів, науковців, яких варто залучати як авторів, як колумністів. Проблема в цинічному вичікуванні. Час іде і нічого не змінюється, а "промедление смерти подобно". І ця смерть же на підході, тому що чим більше видання запускають, тим важче його буде відновити. Я думаю, Міністерству культури треба оперативно вирішувати це питання вже на початок нового творчого сезону, щоб з вересня вже почався циклічний вихід».

 

З повним текстом коментарів Олега Вергеліса можна ознайомитися тут.

 

Песимістично оцінює перспективи «Культури і життя» головний редактор Анатолій Сєріков: «Я не маю зв'язку з небесною канцелярією, але мені відомі  два варіанти вибору для журналістів, які не потрібні новому міністру: або на панель або під церкву».

 

ТК звернулася за коментарем до Мінікульту. Прес-секретар Олена Чередніченко пообіцяла надіслати відповіді на поставлені запитання.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
32120
Читайте також
10.10.2008 12:27
Ольга Годованець, журнал «Главред»
15 565
Коментарі
7
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
pro_magazin
5015 дн. тому
"дивно, що люди чогось чекають від держави... а чому б самим не заробити? чи звикли все життя використовувати державу як дійну корову та лише розводити плітки?" Не дивно, люди яки не вміють працювати на результат, а вміють тільки поливати грязюкою та відавати з себе провідних спеціалистив не можуть існувати в реальному часі. Лафа скінчилася за просто так грошей не дає навіть держава. а працювати вони не вміють і навряд чи навчаться.
гість
5015 дн. тому
дивно, що люди чогось чекають від держави... а чому б самим не заробити? чи звикли все життя використовувати державу як дійну корову та лише розводити плітки?
nata
5015 дн. тому
a de z otvety leny cherednichenko? ne zna so skazaty///
мило
5015 дн. тому
льод тронувся: сатаренка провели з видавництва в останню путь. аби за ним ще випровадили команду сєрікова з когутом. пароваткіною і пріхлєбавшими... наташа
big
5017 дн. тому
...шкода, що подібні тексти пишуть люди некомпетентні, а вірніше, написане - це диктант пана СЄРІКОВА!
Drahoman
5017 дн. тому
Наскільки розумію, за паном Сєриковим тягнеться ще з часів "Знання" низка туманних історій з кількома виданнями, включно зі зниклим колись за одну ніч видавництвом на Білоруській (це перед Кіпром). Важко пояснити, яке він справді має відношення до української культурології... Згадані видання неоднакові за своєю якістю. Ситуація потребує кардинального вирішення, але гроші, звичайно, повернути треба.
Lom
5018 дн. тому
////На "бойові" пости приходять загадкові "менеджери" - щоправда, не відомо звідки////// ---- це про Сатаренка, який деревиною торгував і приперся знищувати українську пресу? - це про кіпріота Сєрікова? громадянин Кіпру дерибанить по-американськи.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду