«Краще б марш на честь дивізії “Галичина” заборонили». Огляд політичних відеоблогів за 26 квітня — 2 травня 2021 року
«Краще б марш на честь дивізії “Галичина” заборонили». Огляд політичних відеоблогів за 26 квітня — 2 травня 2021 року
Наближення свят позначилося й на активності блогерської спільноти: «вибухових» тем вони не торкалися. Проте події на кшталт переведення під домашній арешт Андрія Антоненка чи маршу до річниці дивізії «Галичина» не залишили ютуберів байдужими.
Туга за Ріффмастером
Звільнення з-під варти музиканта Андрія Антоненка, також відомого як Ріффмастер, який є одним із підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, зачепило за живе блогерську спільноту. А надто тих ютуберів, які грають на проукраїнському фронті. Якщо на каналі skrypin.ua, де люблять похайпити на подібних темах, обмежилися прямою мовою музиканта, то в лавах прихильників Порошенка переведення Антоненка під домашній арешт коментували активніше. Наприклад, Тарас Березовець вважає, що Зеленський, вийшовши на брифінг одразу після затримання гурту підозрюваних, «освятил арест» і визнав їх винними без суду і слідства. Знехтувавши інформацією, що до вбивства Шеремета можуть бути причетні білоруські силовики. Чому ж Ріффмастера аж донині тримали під вартою? Все тому, певен Березовець, що Зеленський «крайне недружелюбно относится к тем, кто пошел в АТО». Обґрунтуванням цієї тези політкоментатор, телеведучий і блогер себе не обтяжив.
Журналістка Тетяна Даниленко звільнення Андрія Антоненка коментує, наголошуючи, що слідчі органи так і не встановили мотиву, за яким Антоненко та ймовірні співучасники могли би скоїти вбивство Павла Шеремета. При цьому, каже журналістка, не було чітких пояснень у справі і від самих підозрюваних. Мовляв, справа Шеремета сиплеться через програш правоохоронців у комунікації. А під міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, міркує блогерка, все сильніше хитається крісло. (Щоправда, такі прогнози ми чули від різних людей вже ой як багато разів…)
І про Авакова, і про Антоненка згадав блогер, письменник та ветеран бойових дій на сході Валерій Маркус. Мовляв, за тематичне відео з критикою на адресу міністра внутрішніх справ на блогера налетіли десятки ботів, задіяних із подачі Авакова. Маркус говорить, що йому закидають «очорнення полку "Азов"», хоча сам Валерій запевнив: ніколи в житті не скаже принизливого в бік українських воїнів. Критикував же, каже, лише Авакова та його поплічників, причетних до «Азову». А от звільнення під домашній арешт Андрія Антоненка Валерій Маркус, звісно ж, вітає. Але нагадує, що в Ріффмастера «відібрали півтора роки його життя».
У кого що болить…
Інша тема, що не на жарт «боліла» блогерській спільноті, — марш на честь річниці створення дивізії СС «Галичина», що пройшов у столиці 28 квітня. Найбільше очікувано запалало у проросійських діячів. Добре, що автор каналу Karabas Channel, депутат Фастівської міськради від «Опозиційної платформи — За життя» Олег Єлисевич голить голову. Інакше вирвав би все волосся від смутку через те, що «деды воевали», а «провокаторы накануне 9 мая» хочуть довести, що справжні герої воювали в «Галичині». «Эти гниды», мовляв, будуть ходити тією ж площею, якою ходив видатний партизан Сидір Ковпак. А, це, міркує Єлисевич, і для іміджу країни згубно.
На те, як «запалала вата» від новини, зреагували і серед прихильників Порошенка. Зокрема, Мирослав Олешко зазначив, як проти маршу у Верховній Раді виступила частина депутатів із монобільшості на чолі з Максимом Бужанським. Хоча сам блогер теж виступає проти таких маршів, бо дійство, мовляв, грає на руку проросійським політсилам, які на цьому роблять собі рейтинги. А дивізія «Галичина», на думку Олешка, — «спорный момент» в історії України.
Тим часом дружина Анатолія Шарія Ольга з Іспанії бідкається, що в’їзд в Україну заборонили російському реперу Моргенштерну. Нагадавши, що 5 травня Окружний адмінсуд Києва розглядав питання заборони Партії Шарія, вірна соратниця найпопулярнішого проросійського блогера на теренах колишнього СРСР каже, що «один карлик-Наполеон возомнил себя узурпатором власти и что он всех запретит».
Говорячи ж безпосередньо про Моргенштерна, Ольга Шарій згадує, як у 2017 році тоді ще актор Володимир Зеленський емоційно відреагував на заборону в’їзду до України акторові зі «Сватів» (серіалу, Зеленським і спродюсованого) Федору Добронравову. А нині, коли в молоді, мовляв, є «попит» на виконавців типу Моргенштерна, реперу закривають дорогу до України, вважаючи «загрозою нацбезпеці». А Зеленський мовчить. Краще би, каже проросійська блогерка, марш на честь дивізії СС «Галичина» заборонили. Але ж президент України такого не зробить, бо, на думку Шарій, є «двуличной вафлей». А вам-то що? До Іспанії Моргенштерну в’їжджати ніхто не забороняв. (До речі, президент — точніше, його офіс, — таки спробував якщо не заборонити марш, то посваритися йому вслід.)
Реінкарнація Дубінського та великоднє послання Притули
Колишній член монобільшості, а нині позафракційний нардеп Олександр Дубінський, у свою чергу, після бану власного каналу освоюється на новому — Dubina TV, медіамайданчику однойменного міжфракційного об’єднання. На новому каналі Дубінський робить те, що й незадовго до видалення на старому: критикує владу, до якої сам уже майже два роки й належить. От і у свіжому випуску «Дубінізмів» блогер ганить Зеленського за повну несамостійність у прийнятті рішень. Мовляв, навіть 75% підписників телеграм-каналу нардепа вважають, що Зеленський — «ужасный». Сам же Дубінський запевняє, що все, що відбувається нині в Україні, нагадує йому розпал каденції Порошенка: скрізь «смотрящие… друзяки… беспринципность, цинизм и игра на публику». Зі словами нардепа можна погодитися. Та чому він, як і «брат по нещастю» Гео Лерос, заговорили про «зради» Зеленського тільки після виключення із фракції «Слуга народу»? Невже до того не бачили жодних порушень?
А от Сергій Притула, записавши чергове відео на Великдень, згадував, як їздив притулками, створення яких профінансували віряни різних конфесій. А потім написав про те вдячний пост у фейсбуку. Коли ж почитав коментарі, то побачив, мовляв, як було там «чорно» і як «християни кляли один одного, обливали брудом та бажали всього лихого». А на свято, мовляв, «їдять пасочку та розповідають дітям про смирення». Тож Сергій Притула закликав дописувачів справді бути смиренними та любити ближнього свого, а не лише вдавати це, ображаючи опонентів за першої-ліпшої нагоди. Що ж, побачимо, як вдасться Притулі полюбити своїх ближніх товаришів по партії, адже після його заяви про лідерські амбіції там назріває конфлікт.