Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 грудня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: Суспільне, «Ми — Україна», «Інтер», ICTV/СТБ.
Блоків «1+1» та «Ради» цієї доби в національному етері не було.
Нічний шестигодинний блок Суспільного складався з повторів. Зокрема, повторили частину етеру попередньої доби, а також інтерв’ю з журналісткою Христиною Бердинських, дослідником Європейської ради з міжнародних відносин Камілем Грандом і старшим радником у Центрі стратегічних досліджень Марком Канчіаном.
Про російський інформаційний простір та відбілювання репутації Путіна у блоці «Ми — Україна» говорили з виконавчим директором Stopfake Русланом Дейниченком. За його словами, дивлячись російське телебачення, можна зрозуміти, що відбувається в Росії і чого хоче Путін, оскільки пропаганда — відображення його поглядів. Також, за словами Дейниченка, усі, хто був причетний до поширення пропаганди, рано чи пізно будуть покарані. Також гість сказав, що Путін ніколи не пов’язує себе з поразками, тому частина наративів спрямована на вигадування перемог або пошук винних. Зокрема, прикладом може бути поширення фейкової інформації про Бахмут, оскільки росіянам потрібна бодай якась перемога.
Про ймовірну участь Білорусі у війні у блоці «Інтера» говорили з радником Світлани Тихановської Франаком Вячоркою. Він сказав, що російські військові у Білорусі потрібні, щоб контролювати країну й запобігати повстанню проти влади Лукашенка. Також він сказав, що не вірить в участь білорусів у війні.
До студії підсумкового випуску новин, який цієї доби припав на блок телеканалів ICTV/СТБ, запросили правозахисницю Олександру Матвійчук, Говорили про правозахист і просування українських поглядів на міжнародній арені. Зокрема, й про визнання Голодомору геноцидом українського народу урядами різних держав. Нагадаємо, що цього року «Центр громадянських свобод», який очолює Олександра Матвійчук, отримав Нобелівську премію миру разом із російською організацією «Меморіал» і білоруським правозахисником Олесем Біляцьким.
Про святкування Дня Святого Миколая у блоці ICTV/СТБ говорили з ректором Відкритого православного університету Георгієм Коваленком. Священик розповів історію появи свята, важливість доброчесності та підтримки традиції робити добро ближньому.