Про що говорили в етері спільного телемарафону 23 жовтня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Рада», Суспільне, ICTV/СТБ, «Інтер».
Блоку «1+1» цієї доби в національному етері не було.
У блоці «Ради» про роботу української протиповітряної оборони говорили з воєнним експертом Дмитром Снєгирьовим, керівником «Українського центру безпеки та співпраці» Сергієм Кузаном та журналістом і свідком захоплення заручників у російському кінотеатрі на Дубровці на м’юзиклі «Норд-ост» Павлом Ковальовим. Останній коментував ставлення росіян до ракетних ударів по Україні. Він сказав, що росіянами керує пропаганда, яку вони ж самі й створили, і вони щиро вірять, що зможуть залякати українців.
Далі про удари Росії по енергетичній інфраструктурі говорили з політкоментатором Володимиром Фесенком.
З експертом ринку телекомунікацій Романом Хімічем говорили про доступ до інтернету та мобільного зв’язку. Він закликав переглянути звички споживання мобільного контенту зі смартфонів, зокрема зменшити якість відео під час перегляду ютуба.
У блоці Суспільного голова правління ГО «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук розповіла про першу в історії України Нобелівську премію миру, проєкт «Трибунал для Путіна» та роботу її організації.
Про «Мотор Січ» і Богуслаєва у блоках ICTV/СТБ та «Інтера» говорили з керівним партнером «Національної антикризової групи» Тарасом Загороднім. За словами експерта, підприємство завжди було зав’язане на російський ринок.
Про відключення електроенергії говорили з головою правління «Укренерго» Володимиром Кудрицьким. Він сказав, що не можна виключати запровадження графіків аварійних відключень, якщо триватимуть ракетні удари по інфраструктурі. Також, за його словами, енергетики ще з 24 лютого відчули на собі навантаження війни, тоді як решта суспільства почала помічати це тільки зараз, через вимушені відключення, які відбуваються тому, що люди поки що не знижують споживання так, як слід.
Також цього дня говорили про обрання Сі Цзіньпіна лідером Китаю на третій термін та вибори прем’єр-міністра Великої Британії. Першу тему у блоці «Інтера» обговорили з міжнародним оглядачем Андрієм Бузаровим, другу у блоці Суспільного — з кореспондентом «Радіо Свобода» у Лондоні Олесем Ковачем та журналістом-міжнародником Єгором Брайляном.
Наприкінці доби у блоці «Інтера» показали програму «Акцент». Ведучий Олексій Фадєєв разом з гостями — політтехнологом Борисом Тізенгаузеном та директором «Школи політичної аналітики» Києво-Могилянської академії Максимом Яковлєвим — говорили про російські та українські наративи.