Едуард Прутнік: «Мої слова про суспільне мовлення – це перш за все позиція громадянина України»
5 листопада голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Едуард Прутнік провів чат-конференцію на сайті «Детектор медіа». Першу частину розшифрування – відповіді на запитання, які були дані під час онлайн-спілкування, - «ТК» вже публікувала. Сьогодні пан Прутнік відповідає на решту запитань читачів «ТК».
– Прокоментуйте будь-ласка оце http://russ.ru/politics/docs/amerikanskoe_salo та скажіть, чи бачите ви, яким чином можна створити систему підтримки та розвитку розвитку українського кінтелевиробництва та книговидавництва краще, ніж у Росії, адже російська експансія в Україну в цій сфері просто шокує?
- Безумовно, держава має створити умови для розвитку національного телекіновиробництва та книговидавництва. Саме цим очолюваний мною Комітет і займається: розробляє відповідні стратегії та концепції. Як ми вже говорили, на колегії у листопаді буде розглянуто розроблений нами проект Концепції відновлення вітчизняної мережі книгорозповсюдження. До того ж, Держкомтелерадіо вивчає досвід не тільки Росії, а й країн Європи з їх високим рівнем розвитку книжкового ринку та налагодженим експортом цієї продукції. Щодо виробництва українського телекінопродукту, то і тут триває серйозна робота. Переконаний, і теле- і кіно- і книговиробництва мають існувати за законами ринкової економіки та конкурувати з іншими виробниками.
– Чому держава не дає розвиватися українським виставковим компаніям у книжковій галузі і грає як самостійний гравець на виставковому ринку? Адже у таких приватних виставківців, як Форум видавців, «Медвін» чи Харківська виставкова компанія виходить організовувати набагато ліпші події, ніж у держави (і що тривожить: держава витрачає набагато більше коштів на свої виставки…)? Вам не здається, що участь держави дестабілізує ринок, а змагання важковаговика – держави – із маленькими приватними компаніями і громадськими організаціями суперечить засадами вільного ринку?
– Політика Держкомтелерадіо – не грати на виставковому ринку, а забезпечувати за державні кошти рівні умови для всіх видавців, адже Уряд повністю усвідомлює важливість такої діяльності для всієї галузі та розвитку суспільства. Цьогорічний досвід участі у виставках довів, що Комітет рухається вірним шляхом. Ми готові співпрацювати і з Форумом видавців, і «Медвіном», і Харківською виставковою компанією… Але слід розуміти, що саме Держкомтелерадіо в Україні відповідальний за розвиток книговидавництва та книгорозповсюдження.Держава і приватні виставківці мають бути партнерами, оскільки головна мета залишається спільною – повернути суспільству книгу.
–Чи буде наступного року проведено Київську міжнародну книжкову виставку в Українському домі до Дня Незалежності?
– Безумовно, і це наше завоювання, яким ми пишаємося. Цього року Кабінетом Міністрів прийнято розпорядження, що Київська міжнародна книжкова виставка стає щорічним заходом. Наше завдання сьогодні – забезпечити відповідний рівень її представництва. У Франкфурті ми вже вручили запрошення нашим європейським колегам та книгарям країн СНД.
– Какие профессиональные недостатки лично Вас побудили расторгнуть трудовой договор с директором Харьковского телецентра Рожко Г.Ф. – почётным связистом Украины, проработавшим на этой должности более 11 лет, в 2006 году отмеченным «Почесною грамотою Кабінету Міністрів України...»?
– Концерн РРТ, в состав которого входит Харьковский телецентр, является самостоятельным субъектом хозяйственной деятельности. Он сам решает свои кадровые вопросы. Трудовой договор с директором Харьковского телецентра Рожко Г.Ф. не был продлен из-за нарушений финансовой дисциплины и невыполнения требований налогового законодательства.
– Хочу поддержать своего земляка по поводу того, что ваши подчиненные (Черновицкое гостелерадио) лучшие у нас. Но действительно вещание у них если я не ошибаюсь 3-5 часов, а кроме них ничего толкового на местном уровне и не увидишь, одна туфта (ТВА, ТРК "Черновцы"). Планируете ли Вы как-то помочь им в этом плане (или они и не просят)? А вам всех благ, держитесь и не сдавайтесь.
– Спасибо за слова поддержки в адрес государственного телевидения. Как я и говорил, мы работаем над проблемой возврата ОДТРК полного эфирного времени. Количество часов вещания зависит от размеров госзаказа на него. В этом году, по сравнению с 2006-м, объемы государственного вещания на телевидении возросли на 22,9 %. Планируем увеличить объемы и в 2008 г., тем более, что в рамках блока «Перший громадський» запланировано расширение вещания с получаса до двух часов. В дальнейшем – до полного объема в рамках полученных лицензий.
– Пане Едуарде, чи буде цього року проведений Міжнародний медіафорум? Чи задоволені ви результатами минулорічного?
– Існує рішення про те, що Міжнародний медіафорум «Україна на інформаційній карті світу» проводиться раз на два роки, тобто наступний відбудеться у 2008 році. Захід такого рівня та змісту ми розглядаємо як один із кроків забезпечення інформаційної безпеки держави.
– Ваші слова про суспільне мовлення – це позиція Едуарда Прутніка, голови Держтелерадіо чи члена Партії регіонів? Чи відповідає вона позиції ПР, і якщо ПР скаже, що СМ не потрібне, які будуть ваші дії?
– Питання поставлено некоректно. Жодна політична сила ніколи не заявляла і не зробить заяви про недоцільність суспільного телебачення. Це нонсенс. Воно має бути в Україні, і таки буде.Мої слова про суспільне мовлення – це перш за все позиція громадянина України, який прагне її розвитку та інтеграції у світову спільноту. Це моя відповідальна справа як державного посадовця.
– Фактически год назад «Укрполіграфія» передана под руководство Гостелерадио, удалось ли погасить миллионные долги компании? Очень интересно, какая задолженность осталась на сегодняшний день по зарплате.
– Действительно, на момент передачи Комитету «Укрвидавполіграфія» находилась в неблагоприятном финансовом положении. Чистый убыток за 2006 год составлял 5-7 млн грн. На многих предприятиях основная деятельность была убыточной, по 2-3 месяца не выплачивалась зарплата. По состоянию на 1 октября этого года чистый доход от реализации продукции - 113 млн. грн., полностью погашена задолженность по зарплате. Кроме того, проведено кардинальное техническое обновление предприятий ДАКа, закуплено современное оборудование на сумму почти 13 млн. грн.
– Чому Прутнік захищає Докаленка? Бо вони з ним дуже добре порозумілися з піару ПР? Та спільної нелюбові до Тимошенко? Згадайте історію з припиненням виходу програми з ведучим Віктором Павлюком.
– Припинення на Першому Національному виходу програми було рішенням керівництва компанії, викликаним непрофесіоналізмом автора. Держкомтелерадіо не втручається у внутрішню політику державних телерадіокомпаній.
- Очень срочный вопрос у Кременчуга. У нас отключили все российские каналы. Город в бешенстве, а монополист «Визит» (это кабельщик) только радуется. Что делать?При этом у полгорода даже «Интер» с УТ-1 отключили. Что за беспредел?С кем по этому вопросу связаться в вашем ведомстве. И самое интересное, кабельщик говорит, что это ваше личное указание!
- Это никоим образом не могло быть моим указанием. Вопросами госрегулирования деятельности телерадиоорганизаций, в том числе вопросами формирования пакетов услуг кабельными операторами, занимается Национальная рада по вопросам телевидения и радиовещания Украины. Поэтому ваш вопрос следует переадресовать туда. А мы, со своей стороны, тоже обратимся к коллегам, чтобы совместными усилиями решить проблему.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ