Суспільне розпочинає марафон на Першому в рамках «Єдиних новин»

Суспільне розпочинає марафон на Першому в рамках «Єдиних новин»

21 Травня 2024
15681
21 Травня 2024
10:00

Суспільне розпочинає марафон на Першому в рамках «Єдиних новин»

15681
Цілодобове мовлення на Першому каналі в рамках марафону Суспільне почне сьогодні, 21 травня, о 15:00.
Суспільне розпочинає марафон на Першому в рамках «Єдиних новин»
Суспільне розпочинає марафон на Першому в рамках «Єдиних новин»

У рамках марафону «Єдині новини #UАразом» Суспільне вироблятиме власну частину інформаційного марафону, що транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі Перший. З 21 травня Суспільне посилюватиме на каналі Перший інформаційний блок марафону додатковим контентом Суспільне Новини, «Суспільне. Студія», документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями. 

Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники, йдеться в повідомленні Суспільного. 

«На мій погляд, це цивілізоване “розлучення”, якого вдалося досягти в рамках розширення виробництва контенту. Ми отримали письмові гарантії від РНБО, що такими діями не порушуватимемо рішення Ради безпеки. Команда Суспільного готова до поновлення цілодобового мовлення на Першому. Сподіваюсь, у нас усе вийде», — сказала в коментарі «Детектору медіа» голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

«Команда Суспільного розширює виробництво власного контенту на Першому каналі у межах невід’ємної частини телемарафону “Єдині новини #UАразом”. Ми готові зі свого боку максимально посилювати мовлення, ділитись якісними документальними фільмами, регіональними історіями, актуальними розслідуваннями та використовувати можливості найбільшої в Україні мережі кореспондентів по всій країні», — каже голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький.

Зараз тривають перемовини відносно можливого обміну контентом між Суспільним та комерційними каналами-учасниками «Єдиних новин». Наразі контент Суспільного комерційні мовники транслювати не будуть.

Цілодобове мовлення на Першому каналі в рамках марафону Суспільне почне сьогодні, 21 травня, о 15:00, дізнався «Детектор медіа» з власних джерел.

Нагадаємо, в середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла почала інформаційну кампанію проти Суспільного. Одночасно із цим  координатор телемарафону Владислав Матяш (це неофіційна посада, вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента) повідомив у чаті виробників «Єдиних новин», що «більшість каналів» проголосувала за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри заздалегідь попереджене не було й запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.

У зв’язку з тиском та намаганням прибрати Суспільне з вечірніх слотів на його захист висловилися Європейська мовна спілка, Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України, Медіарух, Громадська рада при Комітеті свободи слова.

2 травня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій:  припинення тиску  на нього та збереження паритетних умов участі в телемарафоні або виходу Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі. При цьому  мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон. 

Ідеться про ухвалені 18 березня 2022 року рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави» і «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану», яке зобов’язало «усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом"». Президент ввів у дію це рішення 19 березня 2022 року

Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітетів Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО , щоб «отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань». 

Результатом цих кроків і стало рішення про самостійний ефір Суспільного на Першому каналі, про яке офіційно було оголошено сьогодні.

Марафон почав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал «Рада», а пізніше Суспільне. Канали 5, «Еспресо» та Прямий не були включені в роботу марафону та були відключені від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року

30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів: Starlight Media, «1+1 media», «Медіа Група Україна», Inter Media Group, державний канал «Рада» та Суспільне, — підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом», в якому спільно визначили  формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце «України» в марафоні посів новоутворений канал «Ми — Україна». 

Виробництво марафону фінансується з бюджету. У 2024 році держава витратить на виробництво марафону «Єдині новини» майже пів мільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало грошей від держави та продукувало контент для неї за рахунок власного загального бюджету, який фінансує держава.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15681
Читайте також
24.05.2024 09:00
Олександр Морський
для «Детектора медіа»
9 913
Коментарі
8
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Які афффтори?
49 дн. тому
Кредо та гасло та усіляких інших виверти - тихо їдеш - далі будеш. Чим ніяке тим краще. Аби щось замість нічого. Ото геніально присосалися!
А як кричало суспільне
49 дн. тому
про фільми власного виробництва. А тут вчора пізньої ночі показало фільм, здається французького автора, про війну в Україні. Точніше, думки і бачення француза про війну. Тільки не плутайте цей фільм з лайном Карлос в Україні. Без всяких знімальних хитрощів, простенько і, здається, знято смартфоном. Навіть, можно зробити закид про надто спрощене кадрування і відсутності крупних кадрів, знятих різною оптикою. Але на це практично не звертаєш уваги, бо НА ЕКРАНІ ВИДНО І ЧУТНО АВТОРА. Стримані і стислі фрази, звучить думка людини. Паузи, які дають глядачеві можливість сформувати свою думку. Такий собі звуковий аскетизм. На відмінок від безперервного торохтіння синхронів голов, що безперервно торохтять в фільмах Суспільного. Жалко тільки, що такі фільми ідуть по каналу, який практично не дивляться, і в час, який в фольклорі називають "собачі голоси", тобто, коли всі сплять. Явно спеціально суспільне так поставило, щоб глядач, подивившись цей фільм, не став плювати на власне виробництво Суспільного.
Таракану
49 дн. тому
Яка в ср@ку довіра. Тільки що мало не отримав інфаркт. Ведучій на Першому об'явив про повітряну тривогу і своє переміщення в укриття. Я матюкнувся і собі почав збиратися до бомбосховища. Але в останню мить подивився застосунок тривоги в смартфоні. Там тиша. З' ясувалось, що Суспільне гонить брехню, в сенсі іде повтор і то була тривога чотири години тому.... Дуже матюкався в адресу Суспільного... Либонь суспільники знають, що їх практично ніхто не дивитися і тому не переймаються адаптуванням до повторного просмотру.
Таракан
53 дн. тому
Тепер рівень довіри буде ще "більш безпрецедентний" - 100%. Якщо раніше Суспільне дивилось/слухало/читало 4%, і рівень, з них, був 86%. То тепер з 0% всі 0% і будуть довіряти Суспільному)) Краще б щось робили, а не піарились)))
Вовасик
53 дн. тому
То в російській басні Крилова слона водили. А в українському фольклорі , - Детектор носився з Суспільним як дурень зі ступою.
Колян
53 дн. тому
Тепер вам буде дірка в прямому етері.
Детекторе! Ти журналіст, чи стандарт?
53 дн. тому
"«більшість каналів» проголосувало за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти."!!!!!!!!! Чому вони за це проголосували??????????? Ти можеш дати відповідь ¿¿¿¿¿¿ Чи будеш продовжувати гавкати з-під воріт?!?
Дедушка Крылов
53 дн. тому
Ай, Безугла! Знать, она сильна, коль лает на слона
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду