Канали, що продовжують виробляти телемарафон, не повідомили в ефірі про вихід з нього Суспільного, — моніторинг

Канали, що продовжують виробляти телемарафон, не повідомили в ефірі про вихід з нього Суспільного, — моніторинг

29 Травня 2024
3627
29 Травня 2024
10:09

Канали, що продовжують виробляти телемарафон, не повідомили в ефірі про вихід з нього Суспільного, — моніторинг

3627
Не повідомив про вихід з телемарафону Суспільного мовника навіть канал «Ми – Україна», який зайняв його «вакантний» слот.
Канали, що продовжують виробляти телемарафон, не повідомили в ефірі про вихід з нього Суспільного, — моніторинг
Канали, що продовжують виробляти телемарафон, не повідомили в ефірі про вихід з нього Суспільного, — моніторинг

21 травня Суспільний мовник розширив мовлення на Першому каналі і вийшов з телемарафону, в якому ділив ефір з іншими учасниками протягом більш як двох років. Утім інші учасники спільного марафону цього «не помітили» і про вихід Суспільного так глядачам і не повідомили. Про це йдеться в моніторингу телемарафону «Єдині новини» і Першого каналу Суспільного за 19–21 травня 2024 року. 

«Але ось що характерно. 21 травня Суспільний мовник вийшов з телемарафону, в якому ділив ефір з іншими учасниками протягом більш як двох років. Утім інші учасники спільномарафону цього “не помітили” і про вихід Суспільного з марафону так глядачам і не повідомили», — пише медіаексперт Ігор Куляс.  

За його словами, цього не зробив навіть канал «Ми — Україна», який цього дня зайняв «вакантний» слот Суспільного. 

«Не повідомили, попри те, що це насправді важлива суспільно-політична подія, про яку мали дізнатися глядачі. А це, на мій погляд, непрофесійно або ж (на вибір) тенденційно. Не повідомили хоча б з елементарних міркувань професійної солідарності, ба навіть просто ґречності й порядності щодо колег. А залишки спільномарафонців просто тишком-нишком розділили між собою звільнені Суспільним слоти», — додав медіаексперт. 

Оновлено: після публікації цієї новини до редакції звернувся канал «Ми — Україна» і нагадав, що канал повідомив про вихід Суспільного на своєму сайті. Це зробили також і деякі інші канали-виробники марафону на своїх сайтах. Зазначимо, що моніторинг свідчить про те, що канали не повідомили своїх глядачів (а не читачів), тобто цієї інформації не було озвучено в ефірних блоках виробників телемарафону 21 травня.

Нагадаємо, Суспільне розпочало власне мовлення на Першому каналі. За домовленістю з іншими виробниками телемарафону, це буде в рамках розширення створення контенту в контексті цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини». Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники.

У середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла почала інформаційну кампанію проти Суспільного. Одночасно з цим  координатор телемарафону Владислав Матяш (це неофіційна посада, вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента) повідомив у чаті виробників «Єдиних новин», що «більшість каналів» проголосувала за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри заздалегідь попереджене не було й запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.

У зв’язку з тиском та намаганням прибрати Суспільне з вечірніх слотів на його захист висловилися Європейська мовна спілкаКомітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради УкраїниМедіарухГромадська рада при Комітеті свободи слова.

2 травня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій:  припинення тиску на нього та збереження паритетних умов участі в телемарафоні або виходу Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі. При цьому мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон. 

Ідеться про ухвалені 18 березня 2022 року рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави» і «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану», яке зобов’язало «усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом"». Президент ввів у дію це рішення 19 березня 2022 року.  

Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітетів Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО , щоб «отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань». 

Результатом цих кроків і стало рішення про самостійний ефір Суспільного на Першому каналі, про яке офіційно було оголошено 21 травня.

Марафон почав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал «Рада», а пізніше Суспільне. Канали 5, «Еспресо» та Прямий не були включені в роботу марафону та були відключені від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року

30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів: Starlight Media, «1+1 media», «Медіа Група Україна», Inter Media Group, державний канал «Рада» та Суспільне, — підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом», в якому спільно визначили  формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце «України» в марафоні посів новоутворений канал «Ми — Україна». 

Виробництво марафону фінансується з бюджету. У 2024 році держава витратить на виробництво марафону «Єдині новини» майже пів мільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало грошей від держави та продукувало контент для неї за рахунок власного загального бюджету, який фінансує держава.

Читайте також: 

Фото: Суспільне мовлення

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3627
Читайте також
24.05.2024 09:00
Олександр Морський
для «Детектора медіа»
9 979
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду