Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

8 Липня 2024
1997

Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

1997
У другому кварталі гостями народні депутати в ефірі телемарафону були 321 раз.
Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг
Депутати від «Європейської солідарності» зникли з «Єдиних новин» після виходу Суспільного з телемарафону, — моніторинг

З 20 травня, після виходу з телемарафону Суспільного, народні депутати від «Європейської солідарності» більше не з’являлись у випусках «Єдиних новин». Про це йдеться в моніторингу телемарафону «Єдині новини» за квітень — червень 2024 року.

У моніторингу йдеться, що у другому кварталі гостями народні депутати в ефірі телемарафону були 321 раз. Це відчутно менше, ніж було в попередньому кварталі — 405 разів.

Найчастіше депутатів запрошували на канал «Рада» — 141 раз. На Перший канал Суспільного (в рамках спільного телемарафону, тобто до 20 травня включно) нардепів запрошували 58 разів. Утім, якщо взяти сумарні показники Суспільного мовника (в спільному марафоні й далі в самостійному ефірі), то цей показник становить 185 депутатів.

Тобто реально Перший канал Суспільного найчастіше в другому кварталі року запрошував парламентарів. На всіх інших каналах народних депутатів запрошували набагато рідше. Як і раніше, найменше запрошували депутатів в ефіри каналу «1+1» — лише 17 разів.

Представництво політичних партій у гостьових студіях телемарафону, як і в попередні місяці, продовжувало залишатися вкрай нерівномірним. У другому кварталі цього року в ефірах спільного телемарафону побували народні депутати таких фракцій і депгруп:

Як і раніше, частка владної фракції «Слуга народу» залишалася найвищою в телемарафоні. При цьому вона була найвищою на всіх без винятку каналах, але по-різному.

Так, канали «Інтер» і «Ми — Україна» взагалі нікого, крім «слуг», у свої ефіри не запрошували. 

На всіх інших каналах марафону були запрошені представники інших політичних сил, але їх було мало.  Так, на «1+1» і в ефірах ICTV з СТБ зрідка запрошували представників «Голосу» і депгрупи «За майбутнє».

«В ефірах каналу "Рада" в другому кварталі віддавали перевагу цілком собі лояльній фракції "Батьківщина", але кликали з неї лише двох народних обранців (Михайла Цимбалюка і Сергія Євтушка). І традиційно для "Ради" були заповненими якісь загадкові "квоти" депутатських груп "За майбутнє" і "Довіра". Справжній баланс був, як і завжди до того, лише в ефірах Першого каналу Суспільного. І лише зусиллями каналу в ефірі спільномарафону до 20 травня була представлена фракція "Європейська солідарність". Після виходу Суспільного мовника з телемарафону, впевнений, "Європейської солідарності" там більше не буде. У підсумку в загальному заліку друге місце за представленістю в ефірі марафону у звітному кварталі впевнено посіла фракція "Батьківщина", фракція "Голос", яка займала це друге місце в попередніх кварталах, значно втратила свою присутність в ефірі. Якби не запрошення в ефіри Суспільного, то фракція не втрималася б і на третій позиції за часткою депутатських ефірів, бо її обійшли би депутатські групи "Довіра" і "За майбутнє"», — зазначає автор моніторингу Ігор Куляс.

Нагадаємо, що Суспільне розпочало власне мовлення на Першому каналі. Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники.

Як повідомляв «Детектора медіа», за підсумками моніторингу телемарафону «Єдині новини» за січень — березень 2024 року переважну більшість народних депутатів, які протягом останніх січня — березня були запрошені до ефіру телемарафону «Єдині новини», становили представники владної фракції «Слуга народу». 

Читайте також: 

Скриншот із відео 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1997
Читайте також
24.05.2024 09:00
Олександр Морський
для «Детектора медіа»
9 941
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду