Нацрада зареєструвала вже 231 онлайн-медіа
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала за новим законом про медіа вже 231 онлайн-медіа. Про це в інтерв'ю виданню «Жінки в медіа» розповіла очільниця Нацради Ольга Герасим'юк.
Серед зареєстрованих онлайн-медіа є: 183 вебсайти, 11 фейсбук-сторінок, 10 телеграм-каналів (ще три заяви в опрацюванні), 16 ютуб-каналів, сім сторінок в інстаграмі, три в тіктоку, по одному каналу у вайбері, вотсапі та Х.
«Вони зареєструвалися як медіа — фактично, офіційно є журналістами. Ті, хто отримали реєстрацію, можуть мати акредитацію, cкажімо, якщо їм захочеться прийти на якусь пресконференцію. Їм не скажуть: “Хто ти такий, вийдіть геть”», — прокоментувала Герасим’юк.
Вона нагадала, що новий закон пропонує відходити від звичного раніше поняття ЗМІ — відтепер ідеться про медіа. За її словами, за бажанням друковані та онлайн-медіа можуть пройти процедуру реєстрації в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. Крім «класичних медіа», як-от редакції, зареєструватися й отримати статус медіа можуть також блогери, які ведуть свою діяльність у ютубі, інстаграмі, фейсбуку, автори телеграм-каналів.
Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк розповіла також, що влітку 2023 року пропонувала телеграм-каналу «Труха» зареєструватися як онлайн-медіа, однак ресурс досі не подав заявку.
Нагадаємо, закон «Про медіа» набув чинності наприкінці березня 2023 року і став одним із тих, які необхідно було ухвалити для набуття статусу кандидата в ЄС.
Закон розширив повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення й запровадив нові правила на ринку. На повну імплементацію закону може піти десять років.
У 2023 році Нацрада, зокрема, розпочала реєстрацію ОТТ-сервісів, друкованих медіа, а також онлайн-видань. Останні почали реєструватися наприкінці червня. Окрім традиційних сайтів, регулятор реєструє як медіа відеохостинги, сторінки у фейсбуці та інстаграмі, канали на ютубі та в телеграмі, акаунти в тіктоку, вотсапі та вайбері.
Про те, кому належать зареєстровані станом на листопад 2023 року онлайн-медіа, детальніше читайте в матеріалі журналістки «Детектора медіа» Наталки Данькової.
Фото: Дмитро Ларін / «Жінки в медіа»