У конкурсі «Зеонбуду» перемогли канали Пахольчука, Богуцького та  «Ми — Україна+»

У конкурсі «Зеонбуду» перемогли канали Пахольчука, Богуцького та «Ми — Україна+»

23 Листопада 2023
3645
23 Листопада 2023
13:35

У конкурсі «Зеонбуду» перемогли канали Пахольчука, Богуцького та «Ми — Україна+»

3645
У конкурсі перемогло шість компаній. Ліцензії не отримали канал «Конкурент», канал телемагазинів «Соната ТВ» і канал Ганни Ковальової, яка купила медіаактиви Столара.
У конкурсі «Зеонбуду» перемогли канали Пахольчука, Богуцького та  «Ми — Україна+»
У конкурсі «Зеонбуду» перемогли канали Пахольчука, Богуцького та  «Ми — Україна+»

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців конкурсу на мовлення в мультиплексах провайдера оператора цифрового телебачення «Зеонбуд». Таке рішення регулятор ухвалив 23 листопада.

На конкурс було виставлено шість вільних місць: одне в МХ-1, чотири в МХ-2 й одне в МХ-5. Найбільше заявок надійшло на місця в мультиплексах МХ-2 та МХ-5. Заявки на участь подало дев’ять компаній.

Переможці:

Мультиплекс МХ-1 (одне вільне місце): канал «Бігуді» з новою юридичною особою ТОВ «Віжн 4». Раніше юридичною особою каналу було  ТОВ «РЄАЛ ІСТЕЙТ-ТВ» належить Коломойському та соратникам (Суркіс, Кіперман, Міндіч, Марченко, громадяни США). ТОВ «Віжн 4» належить  Ярославу Пахольчуку та Світлані Міщенко

Мультиплекс МХ-2 (чотири вільні місця): канал «1+1 Україна» з новою юридичною особою  ТОВ «Віжн 1+1», два канали  StarlightMedia  — «Оце» та ICTV2.  А також новий канал від співвласника «Ми — Україна» Ігоря Петренка «Ми — Україна +» (юридична особа ТОВ «Стрімлайн медіа»). Нагадаємо, раніше «1+1 Україна» представляло ТОВ «ТРК "Студія 1+1"». Бенефіціарною власницею ТОВ «Віжн 1+1» є Світлана Міщенко, очільниця супутникової платформи Viasat.

Також на місця в цьому мультиплексі претендував канал телеторгівлі «Sonata TV» (юридична особа ТОВ «Країна ТВ»), однак він не отримав ліцензії.

Мультиплекс МХ-5 (одне місце): новий канал від StarlightMedia «Твій серіал».

Також на це місце претендувало ще дві компанії.

Канал «Новини Live» (юридична особа — ТОВ «Медіамережі»), який належить Ганні Ковальовій, що купила торік улітку медіаактиви Вадима Столара. А також «Конкурент» з Луцька (юридична особа — ТОВ «Контент менеджмент груп»).

Детальніше про те, як проходив конкурс і презентувались канали, незабаром читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Нагадаємо, у серпні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила конкурс на вільні канали мовлення в трьох мультиплексах «Зеонбуду»: МХ-1, МХ-2 та МХ-5. Згідно з умовами ліцензії обсяг національного продукту має становити 60% від тижневого мовлення, ретрансляція заборонена. Обсяг мовлення — 24 години на добу. Максимальний ліцензійний збір — 4 млн 28 тис. грн, конкурсна гарантія — 402 тис. грн.

За кілька тижнів до конкурсу Концерн РРТ звернувся до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, щоб зупинити цифровий конкурс на місця в мультиплексах оператора «Зеонбуд». У своєму листі Концерн РРТ звертає увагу на те, що він є власником більшості висотних споруд, де встановлює своє обладнання «Зеонбуд» (щоб забезпечити, згідно з ліцензією, 90% охоплення населення України). Договір між Концерном РРТ та «Зеонбудом» чинний до 31 грудня 2023 року. Але державне підприємство не хоче продовжувати його на тих самих умовах і вже повідомило компанію про розірвання договору з 1 січня 2024 року. А це призводить до неможливості використання інфраструктури Концерну РРТ в роботі «Зеонбуду». Тому Концерн РРТ вважає, що Нацрада не може провести цифровий конкурс, оскільки «Зеонбуд», на його думку, не забезпечить можливості надання послуг каналам, які беруть участь у конкурсі.

 У відповідь «Зеонбуд» також надіслав лист регулятору. У компанії  вважають, що Концерн РРТ надав недостовірну інформацію «з метою тиску на регуляторний орган, шляхом вчинення дій, що мають ознаки недобросовісної конкуренції».

«Зеонбуд» пише, що справді отримав повідомлення про намір припинити чинний договір, але водночас Концерн РРТ надіслав лист про намір укласти новий договір на 2024 рік і проєкт договору. «Зеонбуд» готує заяву до Антимонопольного комітету для надання оцінки діям Концерну РРТ.

Скриншот відео: Національна рада / ютуб

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3645
Читайте також
24.11.2023 09:00
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
2 729
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду