Ринок радіо за перше півріччя 2021 року: об’єм бюджетів зріс на 53%

Ринок радіо за перше півріччя 2021 року: об’єм бюджетів зріс на 53%

4 Серпня 2021
1629
4 Серпня 2021
09:00

Ринок радіо за перше півріччя 2021 року: об’єм бюджетів зріс на 53%

1629
Результати моніторингу рекламної активності на радіо за перші шість місяців 2021 року.
Ринок радіо за перше півріччя 2021 року: об’єм бюджетів зріс на 53%
Ринок радіо за перше півріччя 2021 року: об’єм бюджетів зріс на 53%

Обсяги рекламних бюджетів українського радіо продовжують збільшуватися. Минулого року через початок епідемії коронавірусу та карантин у першому півріччі спостерігалося зменшення рекламної активності, у другому півріччі ситуація вирівнялася і під кінець 2020 року рекламний ринок радіо показав нульову динаміку. А вже з початку 2021 року рекламні бюджети почали зростати. Так, у першому кварталі вони збільшилися на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За перше півріччя 2021 року рекламні бюджети зросли вже на 53% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Такі дані отримала компанія «Комунікаційний Альянс» за результатами власного моніторингу.

Традиційний моніторинг «Комунікаційного альянсу» охоплює 18 радіостанцій. Методологія – система R-events розробки AGB Nielsen Media Research. Моніторинг базується на оцінці рекламних затрат, отриманих на основі офіційних прайсів радіостанцій, без урахування об’ємних та інших клієнтських знижок і націнок, а також не враховує (у представлених даних) рекламу категорій «ЗМІ», «соціальна реклама», «реклама і маркетинг».

За даними моніторингу, у першому півріччі 2021 року п’ятірка лідерів за оціночними рекламними доходами залишилася такою ж, як у першому кварталі: перше місце посів «Люкс ФМ» (група «Люкс») із 253,48 млн грн, друге – «Хіт ФМ» (група «ТАВР медіа») з 212,51 млн грн, третє – «Русское радио Украина» («ТАВР медіа») зі 96,77 млн грн. На четвертій сходинці – Radio Roks («ТАВР медіа») зі 85,10 млн грн, на п’ятій – Kiss FM («ТАВР медіа») з 81,89 млн грн.

Дані компанії «Комунікаційний Альянс». Бюджети вирахувано в прайсових цінах без урахування об’ємних та інших клієнтських знижок і націнок, реклами секторів «ЗМІ», «соціальна реклама» та «реклама і маркетинг»

Незначні перестановки відбулися в рейтингу найбільших рекламодавців радіо – трійка лідерів є незмінною, хоча дві перші компанії й помінялися місцями. Так, за перше півріччя 2021 року рейтинг очолив виробник продуктів харчування «Віктор і К» (34,37 млн грн), другим став «Ломбард Партнер» (30 млн грн), третьою залишається ювелірна компанія «Золотий вік» (28,95 млн грн).

Дані компанії «Комунікаційний Альянс». Бюджети вирахувано в прайсових цінах без урахування об’ємних та інших клієнтських знижок і націнок, реклами секторів «ЗМІ», «соціальна реклама», «реклама і маркетинг», «розваги», «ресторани та дозвілля»

Щодо обсягів спонсорства, за підсумками першого півріччя 2021 року лідирує, як і раніше, «Люкс ФМ» (група «Люкс»), на другій сходинці – Radio Roks («ТАВР медіа»), третю продовжує займати Kiss FM («ТАВР медіа»), на четверту сходинку піднялось радіо «Хіт FM» (група «ТАВР медіа»), а «Наше радіо» («ТАВР медіа») посідає п’яте місце.

Дані компанії «Комунікаційний Альянс»

Найбільшим спонсором радіо з великим відривом від інших залишається алкогольна група компаній «Баядера». Друге місце, як і раніше, посідає букмекерська компанія Favbet, а от на третю сходинку піднялася букмекерська контора «Парі-матч», випередивши виробника продуктів харчування «Віктор і К».

Дані компанії «Комунікаційний Альянс»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1629
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду