11:50 / 29 Липня 2021
11:18
П'ятниця, 23 Квітня 2021

Мінреінтеграції оголосило перший тендер для мовників на територію Криму

1 590
Резніков сказав, що просив Раду збільшити підтримку мовників до 100 мільйонів під час перегляду бюджету на 2021 рік.
Мінреінтеграції оголосило перший тендер для мовників на територію Криму
Мінреінтеграції оголосило перший тендер для мовників на територію Криму

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 квітня оголосило перший тендер для українських телерадіомовників на територію тимчасово окупованого Криму. Про це повідомив віцепрем‘єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

«Хочу повідомити важливу новину. Сьогодні ми запустили процедуру по першому, але далеко не останньому тендеру для телерадіокомпаній, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані РФ території України, а саме на територію АР Крим і м. Севастополя», – сказав він під час брифінгу зі ЗМІ у Миколаєві.

Оголошення про початок процедури опубліковано на платформі «Прозоро». Пропозиції на тендер прийматимуть до 8 травня, а тендерний аукціон стартує 11 травня.

«Мета даного тендеру – задоволення культурних, інформаційних потреб населення, що проживає на ТОТ, а також прилеглих до них територіях, поширення в Україні суспільно важливої інформації з питань, що належать до компетенції Мінреінтеграції, – йдеться в повідомленні. – Цільова аудиторія – мешканці тимчасово окупованих територій АР Крим і м. Севастополь та прилеглі регіони. Оголошена вартість – 4 млн грн (ця вартість може бути зменшена в ході торгів)»,

Крім того, Резніков уточнив, що підтримка локальних мовників є «важливим елементом у інформаційній війні з Росією». Він сподіваються, що Верховна Рада підтримає збільшення фінансування телерадіокомпаній, що мовлять на тимчасово окуповані території, при перегляді бюджету.

«Наразі для підтримки мовлення і на Кримський півострів, і на окуповані території Донеччини та Луганщини було передбачено 50 млн грн, які міністерство спрямує на підтримку мовників виключно через процедуру публічних закупівель. Всі розуміють, що цього не достатньо. Тому я вже неоднократно звертався до народних депутатів під час найближчого коригування бюджету на 2021 рік збільшити підтримку мовників на вразливі території до 100 млн грн. Це дозволить не втратити тих, хто вже на межі», – пояснив віцепрем'єр.

Нагадаємо, у лютому 2021 року генеральний директор каналу ATR Ленур Іслямов поскаржився, що медіа знову не може отримати фінансування з держбюджету через «внутрішнє розпорядження Мінреінтеграції». Він заявив, що в бюджеті є гроші, які канал має отримати як прямо підтримку, без участі в конкурсі. У Міністерстві на це відповіли, що фінансування надаватиметься на конкурсній основі для підвищення ефективності та прозорості використання коштів. Відомство також звернулося до інших країн по фінансову допомогу для ATR.

12 березня 2021 року «Детектору медіа» стало відомо, що «Мультимедійна платформа іномовлення України», до складу якої входять державні телеканали UATV та «Дом», через незатвердження паспорту бюджетної програми не мали змоги виплачувати зарплати та здійснювати інші платежі.

Генеральна директорка ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська підтвердила цю інформацію і зазначила, що ця ситуація пов’язана з переходом «Мультимедійна платформа іномовлення» у підпорядкування від Міністерства культури та інформаційної політики до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 31 березня вона повідомила, що бюджетна програма телеканалів UATV та «Дом» вже затверджена у розмірі 298 млн 400 тис. гривень.

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій УкраїниЧитайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1590
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду