Радник Єрмака розповів про перевірку «1+1» – СБУ та «1+1 медіа» це заперечили

Радник Єрмака розповів про перевірку «1+1» – СБУ та «1+1 медіа» це заперечили

18 Лютого 2021
2931

Радник Єрмака розповів про перевірку «1+1» – СБУ та «1+1 медіа» це заперечили

2931
Медіагрупа повідомила, що їй не відомо про цю перевірку й до них ніхто не звертався. У спецслужбі припустили, що йшлося про стандартну перевірку, яка проводиться в межах ліцензії.
Радник Єрмака розповів про перевірку «1+1» – СБУ та «1+1 медіа» це заперечили
Радник Єрмака розповів про перевірку «1+1» – СБУ та «1+1 медіа» це заперечили

Радника керівника Офісу президента Михайло Подоляк повідомив «РБК-Україна», що Служба безпеки України проводить комплексну перевірку телеканалу «1+1», часткою якого опосередковано володіє компанія Оксани Марченко, дружини народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука.

«Проводиться комплексна перевірка по "1+1", у тому числі СБУ, у зв'язку з обов'язковим розкриттям основних бенефіціарів телемовників. Вони повинні перевірити, хто є бенефіціаром, який є вплив на управління, умовно кажучи, який вплив на інформаційну політику з певним пакетом акцій... Так, у "1+1" є цікаві розслідування, він теж грає в політику. Але мені здається, це абсолютно нормальний для конкурентного середовища медійний канал», – сказав Подоляк.

Речник СБУ Артем Дехтяренко повідомив «Детектору медіа», що станом на зараз спецслужба не проводить перевірки щодо «1+1».

«Наскільки мені відомо, пан Подоляк мав на увазі стандартну перевірку, яка проводиться в рамках ліцензії, що видається Нацрадою з питань телерадіомовлення. Ця перевірка передбачає обов’язкове розкриття будь-яким ЗМІ своїх основних бенефіціарів», – пояснив він.

«1+1 медіа» також повідомила, що їй не відомо про цю перевірку. «Група "1+1 медіа" заявляє, що ця інформація компанії невідома. Медіахолдинг не отримував запитів з боку СБУ та не володіє жодними даними щодо цієї "перевірки"», – йдеться в повідомленні.

«Детектор медіа» звернувся до радника керівника ОПУ за уточненнями.

Як писав ДМ, з декларації народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука за 2019 рік стало відомо, що його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефіціарною власницею офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів «1+1», «2+2» і ТЕТ.

При цьому в документах про структуру власності каналів, оприлюднених на їхніх сайтах, вказано, що Bolvik Ventures Ltd контролюється Ігорем Суркісом, а Марченко в документах не згадується. Зазначено, що Bolvik Ventures Ltd опосередковано володіє 24,6% каналу «1+1», 24,5% каналу ТЕТ і 24,5% каналу «2+2».

Водночас адвокат Ігор Кириленко, який представляє інтереси Медведчука, сказав, що Оксана Марченко володіє 8,22% акцій телеканалу «1+1» і 8,17% акцій телеканалу ТЕТ. За словами адвоката, ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"», власником якого до березня 2016 року був Віктор Медведчук, а в березні 2016-го стала Оксана Марченко, в січні 2012 року придбало за ліцензією Національного банку України 100% акцій кіпрської компанії «Бересінтіо Інвестментс Лтд». Ця компанія якраз володіє 33,33% акцій компанії Bolvik Ventures Ltd.

У пресслужбі «1+1» заявиляли, що для них інформація про частку Оксани Марченко є новою. Після цього на початку 2021 року голова правління та гендиректор «1+1 медіа»  Ярослав Пахольчук у інтерв’ю «Детектор медіа» підтвердив інформацію про те, що Віктор Медведчук в «особі Оксани Марченко присутній» у структурі власності компанії і має 8%. «Для нас це було таке саме відкриття, як для всіх. Добре, що отримали нарешті оригінали документів і розібралися. Я вже 12 років у групі, ніколи не відчував і не відчуваю зараз його присутності в нашій структурі: ні фінансової, ні управлінської», - сказав Ярослав.

Ігор Коломойський заявив, що частка родини Медведчуків у структурі «1+1» для нього новина.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що на момент звільнення з телеканалу «1+1» не мав інформації щодо володіння Медведчуком акціями телеканалу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2931
Читайте також
12.11.2020 13:54
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
2 593
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду