«112 Україна» заявляє, що СБУ намагалася передати канал АРМА, але суд відмовив

«112 Україна» заявляє, що СБУ намагалася передати канал АРМА, але суд відмовив

7 Серпня 2020
2499
7 Серпня 2020
12:16

«112 Україна» заявляє, що СБУ намагалася передати канал АРМА, але суд відмовив

2499
СБУ розслідує кримінальне провадження щодо обставин зміни власників каналів NewsOne, «112 Україна» та ZIK.
«112 Україна» заявляє, що СБУ намагалася передати канал АРМА, але суд відмовив
«112 Україна» заявляє, що СБУ намагалася передати канал АРМА, але суд відмовив

Телеканал «112 Україна» заявляє, що 6 серпня Шевченківський районний суд міста Києва відмовив Службі безпеки України та прокуратурі в арешті корпоративних прав телеканалу «112 Україна» і переданні їх в управління АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів).

У пресслужбі Шевченківського райсуду «Детектору медіа» не змогли підтвердити чи спростувати цю інформацію, оскільки не мають права розголошувати процесуальні рішення в кримінальній справі, які є таємницею досудового розслідування.

За даними «112 Україна», у межах кримінального провадження № 42019000000001445 від 8 липня 2019 року Головне слідче управління СБУ за погодженням з Офісом генерального прокурора звернулися до Шевченківського райсуду з клопотанням про арешт корпоративних прав групи компаній телеканалу «112 Україна» та їх передання в управління АРМА. Однак суд відмовив у задоволенні клопотання.

«Детектор медіа» вже писав про кримінальне провадження № 42019000000001445, про яке стало відомо зі звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка розслідувала зміну власників трьох інформаційних каналів («112 Україна», NewsOne і ZIK) і перехід їх у власність народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака, соратника і бізнес-партнера кума Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Судячи з дати початку досудового розслідування – 08.07.2019, – вдатися до нього Службу безпеки міг спонукати телеміст із російським державним телеканалом «Россия 24», який у той час планував провести NewsOne. Досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019000000001445 відкрито за ознаками вчинення правопорушень, передбачених такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.2 ст.15 (замах на злочин),
  • ч.1 ст.111 (державна зрада),
  • ч.3 ст.206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, вчинене службовою особою з використанням службового становища або якщо воно заподіяло велику шкоду чи спричинило інші тяжкі наслідки),
  • ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинена організованою групою або в особливо великому розмірі),
  • ч.2 ст.258-5 (фінансування тероризму, вчинене повторно або з корисливих мотивів, або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, або якщо воно призвело до заподіяння значної майнової шкоди).

У межах цього кримінального провадження СБУ, за даними звіту ТСК, розслідує такі обставини:

  • організація проведення 12.07.2019 року телемосту, запланованого за участі громадян України та Російської Федерації між телеканалами NewsOne та «Россия 1»;
  • можлива причетність бенефіціарних власників телеканалу NewsOne до фінансування оборонного комплексу Російської Федерації;
  • походження грошових коштів, що використовувалися народним депутатом Тарасом Козаком для придбання корпоративних прав ТОВ «Новини 24 години» (NewsOne), а також обставини набуття ним корпоративних прав групи підприємств телеканалів «112 Україна» та ZIK;
  • протиправного заволодіння у 2016 році корпоративними правами групи компаній телеканалу «112 Україна».

Телеканал «112 Україна» вважає це розслідування «незаконним, політично мотивованим», а клопотання СБУ до суду про арешт корпоративних прав каналу і передання їх АРМА – «черговою спробою рейдерського захоплення, яку було здійснено за прямим наказом президента України Володимира Зеленського».

«У разі задоволення такого клопотання АРМА (державний орган) може призначити управителя для приватного телеканалу "112 Україна" або продати його третій особі на торгах. Тобто телеканал можуть примусово і безповоротно відібрати в сьогоднішнього власника з політичних мотивів», – заявляє «112 Україна».

«112 Україна» звинувачує правоохоронні органи у зловживанні владою і службовим становищем, перевищенні повноважень працівником правоохоронного органу, службового підробленні, зловживанні впливом (статті 364, 365, 366, 369-2 КК України).

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва передав в управління АРМА медіаактиви бізнесмена-втікача часів експрезидента Віктора Януковича, власника «Українського медіа холдингу» Сергія Курченка. Зокрема, в управління АРМА передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси (у тому числі «Твоя преса»).

Проте частина видань та інтернет-ресурсів УМХ нині працюють через дві юридичні особи, які не увійшли до переліку активів, що підлягають передачі АРМА, а саме: ТОВ «Кепрейт партнерс» (Bigmir.net, I.ua, Tochka.net, Gloss.ua, Food&Mood, I&Running, MPort, Bike&Me) і ТОВ «Видавництво "Український медіа дім"» («Футбол», «Корреспондент», «Архидея», TV.ua, Smak.ua, iSport.ua, Kolobok.ua, Vgorode). Також не підлягають передачі АРМА дві радіомережі, що за останні роки змінили власників: «Наше радіо» (ПрАТ «Наше радіо») і «Радіо П'ятниця» (ДП «Новий обрій»).

Суд передава УМХ в управління АРМА не одразу. На початку грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що прокуратура проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу UMH. Наприкінці 2017 році Печерський районний суд заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна Сергія Курченка. Проте в січні 2018 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва відмовився передати АРМА майно медіахолдингу UMH

У травні 2018 року слідчі ГПУ отримали доступ до рахунків, за якими обліковувались операції за кредитним договором на суму 160 мільйонів доларів від 2013 року, укладеним між ТОВ «Ветек Медіа Інвест» та «Укрексімбанком», а також до рахунків офшорних кіпрських компаній.

У вересні 2019 року суд передав активи УМХ в управління АРМА.

У листопаді 2019 року Служба безпеки України затримала голову правління державного «Укрексімбанку» Олександра Гриценка за підозрою у виведенні з-під арешту майна одного з медіахолдингів.

У квітні 2020 року видання «Наші гроші» повідомило, що злите в мережу листування заступника голови АРМА Володимира Павленка свідчить про можливе узгодження з Офісом президента України потенційних кандидатів на управління медіаактивами «Українського медіа холдингу» (UMH).

У червні 2020 року АРМА оголосило конкурс на управління активами УМХ, прийом документів тривав до 3 липня включно. Претендентами були сім компаній, але АРМА всім відмовило та оголосило повторний конкурс. Прийом документів триває до 28 серпня.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2499
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду