Олена Трибушна керуватиме новинами на державному каналі для тимчасово окупованих територій (ДОПОВНЕНО)

Олена Трибушна керуватиме новинами на державному каналі для тимчасово окупованих територій (ДОПОВНЕНО)

3 Січня 2020
9785
3 Січня 2020
17:03

Олена Трибушна керуватиме новинами на державному каналі для тимчасово окупованих територій (ДОПОВНЕНО)

9785
На першому етапі новий мовник показуватиме розважальні програми, фільми та серіали медіагруп.
Олена Трибушна керуватиме новинами на державному каналі для тимчасово окупованих територій (ДОПОВНЕНО)
Олена Трибушна керуватиме новинами на державному каналі для тимчасово окупованих територій (ДОПОВНЕНО)

Державний телеканал для тимчасово окупованих територій, який створюється на базі каналу UATV, розпочне мовлення 15 лютого. Про це йдеться на сайті Міністерства культури молоді та спорту.

На першому етапі планується, що канал буде «об’єднувати українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кінофільми виробництва провідних українських медіагруп, та інформаційне мовлення власного виробництва».

Керівником інформаційного мовлення стане Олена Трибушна, колишня головна редакторка «24 каналу», в минулому — заступниця головного редактора видання «Новое время» та редакторка журналу «Кореспондент».

А конкурс з обрання директора нового телеканалу відбудеться у січні. До цього виконувати його обов’язки буде Юлія Островська, нещодавно призначена заступницею директора Мультимедійної платформи іномовлення України, на базі якої створюється новий канал. Остаточна концепція мовника буде затвердження після обрання керівника.

«Мета нового телеканалу — повернути в український інформаційний і культурний простір тих наших співгромадян, які через війну вже шостий рік позбавлені можливості дивитись українське телебачення і отримувати об’єктивну інформацію про власну країну, і на чиє ставлення до України впливають переважно російські телеканали»,— каже Олена Трибушна.

Анатолій Максимчук, перший заступник міністра культури, молоді та спорту, вважає, що новий мовник повинен буде доносити до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, «правду про те, що відбувається в Україні, і почати діалог з ними».

«Міністерство визнає досягнення колективу телеканалу UA|TV за час його роботи, і сподівається, що створений на його базі новий телеканал примножить цей позитивний досвід, а та частина колективу, яка готова до нових викликів, поділяє цінності і вірить в мету нового мовника, зможе реалізувати себе на новому каналі», - йдеться у повідомленні.

Сьогодні, 3 січня, Олену Трибушну представили колективу Мультимедійної платформи іномовлення UATV, на базі якої створюється телеканал. Про це ДМ повідомили кілька джерел з UATV.

За словами джерел, співробітникам повідомили, що телеканал для тимчасово окупованих територій створюється замість телеканалу іномовлення UATV. У нього буде інакша назва і тематична спрямованість.

За словами джерел, колектив UATV працює в нинішньому форматі до 13 січня, після чого очікуються скорочення і звільнення. З 13 січня протягом місяця канал випускатиме архівні програми UATV, новини іномовлення в прямому ефірі вже не виходитимуть. Далі протягом місяця канал транслюватиме розважальний контент медіагруп. А з 13 березня почне випускати власні новини для мешканців тимчасово окупованих територій, які в ефірі доповнюватиме розважальний контент медіагруп.

За словами джерел, Юлія Островська повідомила колективу, що братиме участь у конкурсі на посаду гендиректора каналу.

Для колективу залишилося незрозумілим, яким чином відбудеться зміна каналу UATV на канал для тимчасово окупованих територій - відбудеться ліквідація Мультимедійної платформи іномовлення України і створення нової юридичної особи чи реорганізація та зміни до статуту і штатного розпису.

Нагадаємо, у лютому 2020 року на базі каналу іномовлення UATV влада планує запустити канал, який мовитиме на окуповану територію українською та російською мовами. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський говорив, що це буде державний розважально-інформаційний канал, який буде мовити на окуповані території Донбасу. За його даними, телесигнал до 80% жителів окупованих територій можна доставити за три місяці.

Президент України Володимир Зеленський ще напередодні президентських виборів говорив про необхідність «зробити потужний російськомовний канал та розпочати серйозну інформаційну війну». Про створення українського каналу, «який би мовив для всього російськомовного світу», згодом говорив заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко. Володимир Бородянський сказав, що доцільність запуску російськомовного каналу треба зважити.

Ідея запуску державного російськомовного каналу викликала бурхливу реакцію представників медіаспільноти. Детальніше читайте туттут і тут.

Фото: mkms.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9785
Читайте також
06.03.2020 13:55
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
3 626
10.02.2020 19:56
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
5 011
13.01.2020 16:15
Олександр Глущенко
для «Детектора медіа»
14 340
04.01.2020 18:09
Людмила Березовська
для «Детектора медіа»
11 996
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду