19:56
Понеділок, 10 Лютого 2020

Нацрада анулювала ліцензії каналу іномовлення

3 824
Національна рада анулювала ліцензії ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» на супутникове мовлення каналу UATV закордон. Відповідне рішення Нацрада ухвалила 6 лютого, задовольнивши заяву самого державного підприємства.
Нацрада анулювала ліцензії каналу іномовлення
Нацрада анулювала ліцензії каналу іномовлення

Нацрада анулювала ліцензії UATV на мовлення через супутники Asiasat-5 (Євразія, Австралія), Eutelsat 7 West A (Північна Африка та Близький Схід), Galaxy 19 (Північна Америка).

Представники Мультимедійної платформи іномовлення України пояснили це тим, що з початку року трансляцію через ці супутники припинено: «Рішення про припинення ведення трансляції через супутники ініційовано нашим уповноваженим органом (Міністерством культури, молоді та спорту). За словами міністра, витрати державного підприємства (на цю трансляцію. – ДМ) за 2019 рік складали 16% від нашого загального бюджету за 2019 рік. Міністр вважає ці суми завеликими та економічно необґрунтованими і вважає недоцільним подальше розповсюдження через ці супутники».

Ці супутники UATV використовував як транспорт для доставки сигналу до зарубіжних кабельних мереж і провайдерів. За словами представників ДП, у UATV була хороша присутність у мережах провайдерів Індонезії, Малайзії, Непалу, Киргизстану, які брали сигнал з Asiasat-5. «Ми намагаємося зараз частково відновити доставку сигналу через IP – це побажання наших колишніх партнерів, які хотіли відновити нашу присутність у їхніх мережах», – розповіли вони.

У Мультимедійної платформи іномовлення України залишилася одна ліцензія на мовлення через супутник Hotbird-13С, який покриває Україну та частину Європи. Підприємство вже подало до Нацради заяву про переоформлення цієї ліцензії у зв’язку зі зміною керівництва та програмної концепції. Нагадаємо, що замість іномовлення UATV з 1 березня має розпочати мовлення новий розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій.

Член Нацради Сергій Костинський пропонував перенести розгляд питання, щоб зустрітися з Міністерством культури, молоді та спорту і дізнатися його плани на подальшу долю Мультимедійної платформи іномовлення України.

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк заперечила: «Ми можемо й так зустрітися, не треба шукати гачків, щоб з нами зустрівся міністр чи його заступник, який веде це питання, – Максимчук».

Члени Нацради більшістю голосів проголосували за анулювання ліцензій UATV, Сергій Костинський – утримався.

Нагадаємо, 12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, з 13 січня програми виходять у запису. Планувалося, що 15 лютого замість UATV має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською та російською мовами та показуватиме розважальний контент виробництва українських медіагруп і власні новини. Пізніше міністр Володимир Бородянський повідомив, що новий канал розпочне мовлення 1 березня 2020 року. Його назву та конкурс на посаду керівника буде оголошено згодом.

Міністерство культури, молоді та спорту веде переговори із Суспільним мовником та «Укрінформом» щодо створення нової платформи іномовлення.

~insertother~Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3824
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду