Втомилися всі. Коронавірус у новинах і токшоу 13—19 липня 2020 року

Втомилися всі. Коронавірус у новинах і токшоу 13—19 липня 2020 року

25 Липня 2020
1425
25 Липня 2020
11:00

Втомилися всі. Коронавірус у новинах і токшоу 13—19 липня 2020 року

1425
Міністр погрожує посиленням карантину, а президент просить не лякати людей, бо вони втомилися.
Втомилися всі. Коронавірус у новинах і токшоу 13—19 липня 2020 року
Втомилися всі. Коронавірус у новинах і токшоу 13—19 липня 2020 року

Зеленський попросив не лякати українців посиленням карантину. Чи впоралися медіа із завданням президента — в огляді новин «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112» та 5 каналу та токшоу ICTV, «1+1», «Прямого», «України», ZIKа, ««112»» та NewsOne.

Хроніка (що відбулося за тиждень):

  • станом на 13 липня в Україні захворіли на коронавірус 54 133 людини (1398 померли, 26 503 одужали);
  • найбільше нових інфікованих у Львівській області, на Закарпатті та в Києві;
  • закарпатські лікарні ІІ-ІІІ хвилі на 90 % заповнені пацієнтами з коронавірусною хворобою;
  • Львівська та Чернівецька області послабили карантин;
  • в Одесі з 14 липня посилили карантин — заборонили роботу нічних клубів, ресторанів та кафе з 23:00 до 7:00;
  • міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що в Україні роблять 13-14 тисяч лабораторних тестів щодня;
  • міністр також прогнозує, що адаптивний карантин в Україні продовжать до осені;
  • президент Володимир Зеленський вважає, що не треба поспішати з продовженням карантину, бо всі від нього втомилися;
  • вчені Інституту Роберта Коха встановили, що імунітет тих, хто перехворів на COVID-19, недовговічний;
  • найгірша ситуація з епідемією коронавірусної хвороби — у США та Бразилії;
  • з 1 вересня школярів та вчителів із температурою вище за 37,2 не будуть пускати до шкіл;
  • лікарі вперше зафіксували інфікування коронавірусом дитини в утробі матері;
  • станом на 20 липня в Україні захворіли на коронавірусну хворобу 59 493 людини (1498 померли, 31 439 одужали).

У політичних токшоу та щоденних новинах тема коронавірусу вже стала чимось повсякденним. І медійники, і глядачі звикли до сумної статистики, карантину (що подекуди виглядає як псевдокарантин) і погроз влади повернути суворіші заходи, якщо люди не схаменуться. Журналісти майже не шукали нових тем і підходів. Вони навіть не намагалися лякати співгромадян, хоча міністерство охорони здоров’я не припиняє погрожувати посиленням обмежень. Всі втомилися й навіть президент Зеленський це визнав.

Токшоу. Коронавірусну статистику обговорювали в «Пульсі» на «112». А про карантин говорили у студії «Свободи слова Савіка Шустера» на «Україні». Головний санлікар України Віктор Ляшко вкотре наголошував, що карантин був запроваджений «вчасно і правильно» і за нагальної потреби знову може посилитися. Як окрема тема коронавірусна епідемія творців токшоу вже не цікавить, попри те, що кількість нових хворих не поспішає зменшуватись.

Щоденні новини традиційно повідомляли про статистику, спалахи в окремих регіонах, зокрема на курортах, можливість продовження карантину до кінця літа та ситуацію з відкриттям кордонів.

Медичних чиновників у новинах суттєво поменшало. 15 липня на зв’язку зі студією новин «1+1» був міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який повідомив, що міністерство відстежує всі новини про випробування вакцин. Міністр вважає рекомендації міністерства простими й розраховує, що українці їх дотримуватимуться. А про умови початку навчального року у школах ще думають.

Глядачам важко було б визначитися, на краще йдуть справи з коронавірусом чи на гірше. Ситуація з поширенням хвороби стабілізується, повідомили 13 липня на ICTV. «Інтер» натомість наголосив, що розраховувати на різке зниження захворюваності в Україні поки не варто.

На СТБ розповіли про «скандал на Закарпатті. У Виноградівській районній лікарні від коронавірусу раптово помер батько 12 дітей Іван Верга. Його родичі у бездіяльності звинувачують лікаря-реаніматолога». Повідомляли про спалахи хвороби на курортах: Бердянську Запорізької області (ICTV, «Інтер», СТБ), Рибаківці на Миколаївщині (ICTV, «1+1», «UA:Перший», «Інтер», СТБ), Стрілковому на Херсонщині («1+1», а також у дитбудинку в Одесі («1+1», «Україна», ICTV) та лікарні на Одещині («Україна»).

У новинах каналу «112» розповідали історії тих, хто вижив на штучному кисні, й переказували прогнози лікарів щодо поведінки коронавірусу. Повідомив канал і про те, як пацієнти збирають пожертви, щоб відновити роботу лікарні в Коропці на Тернопільщині. ICTV сповістив, що медики застерігають українців від самолікування — багато хто нині скуповує препарати в аптеках про запас та начебто для профілактики коронавірусної хвороби. Про симптоми, що переслідують людей навіть після одужання від коронавірусної хвороби, та тривалість реабілітації, розповів «Інтер». Поради медикам, як утилізовувати використані маски та рукавички, давала «Україна». «1+1» повідомив, що «ЮНІСЕФ занепокоєні тим, що українці масово порушують карантин і наражають себе на небезпеку. Лікарні тим часом перевантажені». Глядачам «ТСН» запропонували цикл сюжетів, створених спільно з ЮНІСЕФ, про українські лікарні: 14 липня — про львівську лікарню швидкої допомоги, 15 липня — про лікарню у Стебнику на Львівщині, 16 липня — зі львівського Охматдиту. Крім того, 16 липня Катерина Булавінова, експертка ЮНІСЕФ, яка була на зв'язку з «ТСН», розповіла, що робити після появи симптомів коронавірусної хвороби та як поводитися під час карантину.

Про проблеми в роботі додатку «Дія» повідомили в новинах «України». Чи відкриють Умань для хасидів, з’ясовували «112» і 5 канал. За їхньою інформацією, рішення має прийняти спеціальна комісія. Тим часом «Інтер» поспішив ствердити, що прочан до Умані не пустять.

«112» канал повідомив, що розважальні заходи на Київщині ігнорують карантинні обмеження, а «Інтер» продемонстрував, як те саме роблять на Івано-Франківщині. Суспільний мовник повідомив, що окупанти скасували обов’язкову обсервацію для громадян України, які їдуть у Крим, і про тестування на коронавірус у львівському аеропорту. «112» розповів, що за новими умовами шкільного навчання вчителів і школярів не пускатимуть до шкіл із температурою, вищою за 37,2.

Фінт «Укрзалізниці», яка спершу продала кожне друге місце у вагоні, а потім без попередження відкрила продаж другої половини, висвітлювали на 5 каналі 15 липня. 16 липня «Факти» ICTV уточнили, що обмеження діють лише на перевезення до регіонів, де погана ситуація з коронавірусом. «Україна» в цей день наголосила, що жодних оголошень на вокзалах чи в касах про продаж другої половини місць немає. «Інтер» розповів, що пасажири і провідники незадоволені, й рішення «Укрзалізниці» може погіршити ситуацію з епідемією.

Важливою для теленовин темою залишається закордонний відпочинок. «112» і «1+1» повідомили, що Хорватія дозволила в’їзд українцям; про відкриті кордони Болгарії сповістили новини ICTV. «1+1», «Інтер» і «Україна» висвітлювали скупчення автомобілів на кордоні з Угорщиною, яка зненацька закрила кордон з Україною.

СТБ розповів про відпустки зірок на карантинах, а «112» — про заборону проводити дитячі табори у традиційному форматі без батьків.

«1+1», «UA: Перший» і ICTV повідомили, що почалися масові випробування вакцини від коронавірусу. А «112» повідомив, що японські гейші опинились у скруті через епідемію, «1+1» — про занепад борделів у Німеччині, а ICTV — що квартал червоних ліхтарів в Амстердамі закрили, бо там збирається натовп, створюючи небезпеку зараження.

Хоч говорити про коронавірусну епідемію на токшоу політикам уже нудно, піаритися на допомозі хворим і медикам вони не припиняються. «112» і «Інтер» у новинах 14-го тижня висвітлили круглий стіл за участі представників «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука та Олега Волошина, присвячений поєднанню зусиль у боротьбі з епідемією. 19 липня на «Інтері» Юрій Бойко розповів, як важливо підтримувати грішми медиків, а попередню владу звинуватив у «медичному геноциді». В цьому ж випуску Медведчук давав поради владі, як домовитися із Міжнародним валютним фондом про реструктуризацію боргу з огляду на пандемію.

15 липня «Україна» святкувала п’ятнадцятиріччя фонду Ріната Ахметова. У сюжеті Ахметов похвалив свій фонд за активну участь у боротьбі з коронавірусною епідемією. А 17 липня медики в новинах «України» дякували фондові власника каналу за автомобілі швидкої допомоги.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1425
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду