09:12
Понеділок, 5 Травня 2008

Найдовша програма про Ольгу Сумську

Нова програма «Світ кіно з Ольгою Сумською» (ТРК «Київ») зовсім не про кіно.
Найдовша програма про Ольгу Сумську
Ще в жовтні минулого року під час роботи «Кіноринку Молодість» керівник телеканалу «Київ» Дмитро Джангіров пообіцяв, що скоро там з’явиться власна спеціалізована програма про кіно, зокрема – українське, і будуть покази сучасних українських стрічок. Із останнім – сучасними актуальними українськими стрічками – поки що не склалося через причини, які не залежать від керівників ТРК «Київ». А ось першу обіцянку виконано. 5 квітня о 20.20 на телеканалі «Київ» відбулася прем’єра програми «Світ кіно з Ольгою Сумською», про що прес-служба умовного Київського медіахолдингу повідомила заздалегідь. А 25 квітня в Українському домі сама Ольга Сумська представила цю ж таки власну програму. Презентація відбулася в рамках 5-го Київського міжнародного «Кінофоруму України 2008». Отже, хлопці сказали – вони ж і зробили.
 
Тепер на українському телебаченні стало на одну програму про кіно більше. Я вже планував поставити новинку в один ряд із «Кіно. UA» (Перший національний), «Кіно і Крапка» («Кіно»), «Кіно в деталях із Федором Бондарчуком»(«1+1»). Але, старанно переглянувши перші випуски, зрозумів – ця програма вибивається з загального переліку, не вписується в жоден контекст і навіть заслуговує спеціальної номінації «Найкоротша програма про кіно в Україні». Або – найдовша програма про Ольгу Сумську. Так довго – аж цілих десять хвилин – цю вродливу актрису не показують на жодному з каналів. Якщо, звісно, йдеться не про «Роксолану» та інші нечисленні художні фільми з її участю.
 
Думаю, Сумську треба справді частіше задіювати саме в кіно. Якщо актриса через загальний зародковий стан розвитку вітчизняного кінематографу не може поки що стати «обличчям» якогось чергового кіно- чи телесеріального проекту, тоді оптимальний варіант – залишити актрису номінальною ведучою програми на кшталт «Імперія кіно». Чим вона успішно займалася тривалий час на «Плюсах»: кілька хвилин представляла черговий фільм, даючи про нього коротеньку інформацією, підготовану редакторами. Коли проект у такому форматі вичерпав себе, його закрили. Але попри це третього Ользі Сумській не дано: займатися безпосередніми обов’язками (тобто, бути актрисою) чи декоративно оголошувати про початок чергового фільму. На роль самої себе, тобто – телеведучої Ольги Сумської, вона поки що не годиться.
 
Трошки про концепцію «Світу кіно з Ольгою Сумською». Як обіцяла прес-служба Київського медіахолдингу, програма «буде позбавлена демонстрації у рекламних цілях одягу або прикрас, що, безумовно, має порадувати глядачів». Взагалі-то це правда – актриса не рекламує взуття, одяг і коштовності. Хоча це зовсім не означає, що дорогого взуття, дорогого одягу та дорогих коштовностей у неї в кадрі нема. Справа в тому, що Ольга Сумська як дійова особа світського життя Києва й України вже сама по собі є наочним втіленням того, що прийнято вважати гламуром. А гламур, своєю чергою, є рекламою самого себе. Досвідчена акула шоу-бізнесу Велма Келлі, героїня Кетрін-Зета Джонс у фільмі «Чикаго», повчає неофітку Роксі Харт, героїню Рене Зельвегер, яка думає, що адвокат Біллі Флінн, герой Ричарда Гіра, дуже переймається її справою: «Запам’ятай одну істину, дівчинко. Улюблений клієнт Біллі Флінна – сам Біллі Флінн!». Ця фраза цілком лягає в концепцію програми, про яку йдеться: якщо по телевізору показують Ольгу Сумську не в кіно, це буде телепрограма не з Ольгою Сумською, а про Ольгу Сумську.
 
Через те – відверта необов’язковість усього, що відбувається протягом навіть не десяти, а приблизно семи хвилин: решту часу йде нарізка з кіноробіт Сумської, де домінує «Я-лялька» (у фільмі наша актриса грала бой-дівчину в парі з Олександром Домогаровим), вітання актриси та представлення фільму, який почнеться одразу після програми і буде її логічним продовженням. Решта – у форматі «кіно на фоні Ольги Сумської».
 
Інтерв’ю з Іллею Ноябрьовим, який тепер знімає кіно як режисер, відкрило дебютну програму 5 квітня. Особисто мені було б цікаво послухати Ноябрьова і про Ноябрьова, адже він, до всього, і книжки пише. Натомість актриса Ольга Сумська ще не готова вести діалог, нехай навіть зі своїм добрим приятелем. Замість цього переключає глядацьку увагу театралізованим вигуком: «Як вдалося тобі зібрати такий зоряний склад у своїй картині – Маша Миронова, Гоша Куценко?». Можна подумати, що сам Ноябрьов – не того масштабу «зірка», аби поговорити про його прихід у велике кіно.
 
У цій же програмі – ще одне «не вірю». Актор Ігор Рубашкін демонструє свою чудову спортивну форму. Він – у спортивному костюмі. Поруч із ним біжить прекрасна дама Ольга Сумська з мікрофоном у руці, в приталеному плащі та черевичках із високими підборами. Її зачіска, як завжди, акуратна. Потім для додаткового реаліті-ефекту вона починає робити фізичні вправи, відтискуючись від звичайної лавки разом із актором. Це неправда. Подібний прийом ще якось може пройти як елемент стендапу в молодого тележурналіста одного з чільних каналів, який у такий спосіб намагається звернути на себе увагу. Вибачте, але в подібній ролі Ольга Сумська виглядає не дуже ефектно.
 
Наступна програма циклу (12 квітня) – Сумська у творчій майстерні відомого аніматора Степана Коваля. Я можу помилятися, але актриса не дуже знає, про що говорити з героєм своєї програми. Звісно, їй сказали, що Коваль отримав за свої фільми приз «Золотий Ведмідь». «Як ви живете з Золотим Ведмедем?» – запитує вона й отримує рівноцінну відповідь: «Я не живу з ведмедем, я живу з дружиною». Наступне запитання: «А успіх не затьмарив розуму?» – залишається без відповіді: Ковалю цікавіше показати, як робляться анімаційні фільми з пластиліну. Глядач розуміє: майстерня митця – це його мікросвіт, мікрокосмос. Ведуча ж цього, вочевидь, не розуміє, надто вже безцеремонно корпається вона в коробці з персонажами, зробленими Степаном.
 
Прийшовши в гості до композитора Володимира Бистрякова (20 квітня), котрий у своєму будинку-студії разом із Валерієм Чигляєвим працює над озвучуванням 87-серійного мультсеріалу Артура Рені «Про Аліка і Льоліка», знятим у модному 3D-форматі, Ольга Сумська почувається ніби впевненішою – друзі все ж таки. Та, піднімаючись сходами у студію, знову збивається на стендап: «О, знамениті сходи! Я уявляю, скільки знаменитих людей і красивих ніжок тут ходили!». Насамкінець – зовсім уже моветон: виконуючи на два голоси пісню Бистрякова, актриса пускається у хвацький танець, вигукуючи: «Пішла спека!». Хоча навряд чи мудро застосовувати до пісеньки з дитячого мультика ресторанний слоган...
 
У зв’язку з цим я готовий прийняти чіткішу концепцію навіть не нової програми про кіно, а, в ширшому розумінні, всього ТРК «Київ»: телекомпанії, як і всім іншим, потрібні насамперед медійні обличчя. Щоправда, заохотити їх до співпраці, мабуть, простіше, ніж грамотно та повноцінно використовувати. Але це вже запитання зовсім не до Ольги Сумської.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для «Детектор медіа»
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
44152
Переглядів
Коментарі
sweety cat
00:40 / 15 Травня 2008
pereda4ka o4en daje horowaya.hot 4eto na etom kanale smotret mojno
(санек)
00:36 / 15 Травня 2008
завистливые вы быдлачи!валиме в свою караганду сами!а на красивую актрису куда приятнее смотреть,чем вашу хрень читать!)))
Неофіт
22:23 / 06 Травня 2008
А ще як матюкається-цинічно,жорстоко,аж бридко!Доводилося бачити й слухати її за кулісами.Так що вся "красота"щезає вмить! Ото й шляється по корпоративах,тусовках-як дешева повія, не добираючи ні компаній,не обмежуючись хоча б загальноприйнятими нормами моралі. Страшно те,що оце "створіння" намагається уособлювати представницю національної культури,мистецтва,еліти-не тільки не маючи найменшого уявлення,які вони є насправді, й паплюжачи його. Ганьба,як кажуть в народі!
неофіт
22:18 / 06 Травня 2008
Сумській-актрисі не можна вибачити спаплюжений образ Роксолани.В фільмі вона,яка сказала одна з моїх дописувачок-"лялька із скляними очима"(це було ще далеко до виходу невдалої "Ляльки").Мені доводилося декілька разів готувати огляд листів-рецензій після виходу фільму покійного вже Ніберідзе. І всі глядачі були одностайні-українки,мудрої,щирої-тієї,яка покорила Султанат, з Сумської не вийшло.Тому що порожня душа.А якщо поближче придивитися-то взашалі обмежена,примітивна,але дуже амбітна.Цяцька блискуча. Без громадянської позиції,національної належності (чого ж дивуватися її політичній й чисто людській розбірливості),дуже користолюбна.А ще й
)))))))
15:55 / 06 Травня 2008
Не, не только корпаративы, ишшо против НАТО концерты расейских залетных полузвездулек в регионах ведет и в журнале "Зефир" светится на всех тусовках. У нее времени на кино и театр не хватает, занята косьбой баблишка
---
15:53 / 06 Травня 2008
Сумскую - в Караганду!
бабник
19:45 / 05 Травня 2008
все-таки она красивая. хотя бы в этой ипостаси ее в кино использовали. типа, лицом поработать.
Прохожий
18:38 / 05 Травня 2008
Красавица Сумская, как чемодан без ручки: и выкинуть жалко, и нести тяжело. Для театра и кино она не годится - слишком глупа и откровенно бездарна. Роль телеведущей ей тоже не по зубам. Остается разве что вести "крутые корпоративы", конкурсы "мисок" да правительственные концерты к большим датам. Вот и весь ее удел :)
)
14:55 / 05 Травня 2008
к сожалению это не тот случай, когда и красавица и умница
преображенський
14:40 / 05 Травня 2008
красавица - она и в караганде красавица
где
14:26 / 05 Травня 2008
где красавица????
1111
10:34 / 05 Травня 2008
так она ж кросавицца! Наличие и тем более применение мозгов по назначению в контракте Роксоланы не значицца!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop