Чи таке вже добре те, що дуже дороге?

16 Листопада 2007
12725
16 Листопада 2007
17:30

Чи таке вже добре те, що дуже дороге?

12725
Чи таке вже добре те, що дуже дороге?
Телебачення – штука незбагненна, бо саме тут найстійкіші закони людського буття лопаються, мов мильна бульбашка. Скажімо думка про те, що коштовний, у сенсі багатобюджетний проект, може бути провальним, у телевізійному світі подивує хіба що піонера цього особливого різновиду мистецтва. Українському телебаченню із суто національними дорогими проектами взагалі щастить мало, а коли і щастить, то лише частково. Пригадаймо ще зовсім недавню танцювальну ейфорію, котра полонила всіх і бодай нагадала глядачеві, що телебачення – це все ж таки щось на кшталт справжнього мистецтва, де можливі справжні почуття, а краса необов’язково стервозна і нахабна, як це вже встигли засвоїти прихильники реаліті-шоу «Дім-2» (канал ТЕТ). Але коли «Танці-1» ми буквально «проковтнули» одним подихом, то «Танці-2» «ковтали» із передишками на чай-каву і навіть розмову по телефону. Про так званий міжнародний проект «Танці з зірками» з порядковим номером 3 годі й говорити.
 
Якщо вірити рейтингам, які вже давно не б’ють рекорди, висновок напрошується приблизно такий: українці перетанцювали і навіть втратили інтерес до ще зовсім недавніх улюбленців – юного фантомасика Ями та бридкого каченяти Могилевської, що на очах недругів перетворилася на справжню царівну Лебідь. Виявляється, красою теж можна перегодувати, особливо коли пропонували її в телеменю так часто і так смачно. Зрозуміло, що це виключно моє суто суб’єктивне спостереження. «Танцям-3» від нього, як то кажуть, ні холодно ні жарко, адже українські продюсери проекту й самі знають, що втрата інтересу до подібних проектів – справа цілком природна.
 
Наступний «проект століття» – «Фабрика зірок», що мала стати новим поступом у національному телебаченні на ниві освоєння монументальних форм, а стала лише сіреньким двійником російського аналогу, з однією лише відмінністю, що наші на «живих» концертах, які пафосно транслюються в неділю, завжди співають під фонограму. Взагалі, слухаючи українських фабрикантів, мимоволі задумуєшся: хто і коли вигадав побрехеньку, що ми найспівучіша нація?
 
Про «дорогі» політичні шоу мовчу, бо й так зрозуміло, що всіх поки що «переплюнув» «Інтер» зі своїм Савіком на ім’я Свобода. Правда, ток-шоу все частіше нагадує балаган – калейдоскоп смажених фактів, які лише гучно озвучуються і так само гучно заговорюються.
 
І нарешті про те, як за три копійки з великим бажанням і гарячим серцем можна робити цікаве телебачення. Не один рік виходить на каналі ТЕТ брендова програма «Дивись». На мою, і не лише мою, думку, її творці не дають собі розслабитися, їх маленькі історії про відомих і не дуже відомих людей завжди цікаві, несподівані, а коментарі добрі, хоча майже завжди іронічні. «Дивись» виробив власний, упізнаваний стиль, завдяки якому зірки запам’ятовуються як звичайнісінькі люди, що мають свої чесноти і вади, точнісінько як кожен із нас.
 
Боже борони, я не закликаю економити на прекрасному, я лише натякаю на давно відому істину, що гроші, навіть дуже великі, нездатні перекрити брак творчих ідей, думок і, найголовніше, бажання творити.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12725
Читайте також
09.11.2007 12:09
Костя Гнатенко
для «Детектор медіа»
34 183
19.10.2007 10:42
Костя Гнатенко
22 153
11.10.2007 09:41
Костя Гнатенко
для «Детектор медіа»
7 816
13.09.2007 13:07
Костя Гнатенко
для «Детектор медіа»
3 467
07.09.2007 20:50
Костя Гнатенко для «Детектор медіа»
3 943
Коментарі
5
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
BoaConstriktor
6215 дн. тому
Тото ж бо й воно, що дорогі проекти мають змінюватися, а не перетворюватися на серіал, Танці -3, танці-4, 5, 6, 128... Такі речі (помпезні) завжди швидко "приїдаються глядачам", отож і треба щось міняти, або витягувати на світ Божий десь через 3-4 роки. А фон для цих проектів мають складати малі програми з чітко виробленим стилем... і "Дивись" тому приклад. А взагалі так мало програм "стилізованих", що простоо ЖАХ! Колись мені подобалася на ІСТВ "подорожі Україною" (здається, так називалася) - просто, щиро і завжди якось по-доброму...
mill
6217 дн. тому
проблема Танцев-3 в том, что они мало чем отличаются от танцев-1 и 2. Поменяли только артистов. Скучно.
Антон
6217 дн. тому
Абсолютно верно! "Танцами" уже перекормили! "Фабрика" - полный отстой, так поют и так снимают самодеятельные певцы и провинциальные операторы. "Фантомасик" - Яма , - это круто!
VHHI
6218 дн. тому
Могилевская как была, так и осталась коровой, сколько б ни танцевала и не покупала себе звания "красвицы". Как Литовченко - человек с лицом собаки, сколько ее "красавицей" не объявляй. Неча!
rlk
6218 дн. тому
*дивись* - рулить! але й *танці з зірками* також : ))
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду