Парламент Швейцарії визнав Голодомор актом геноциду
Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору.
Відповідну декларацію нижня палата швейцарського парламенту ухвалила 24 вересня. Рішення підтримали 123 депутати, проти були 58 депутатів і 7 утрималися, йдеться на сайті парламенту.
Проєкт резолюції сформулювала й внесла на розгляд парламентарів комісія з питань закордонної політики.
«Національна Рада доказово визнає актом геноциду систематичні дії, які призвели до голоду у великих масштабах і були вчинені з наміром повністю або частково знищити національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку», — йдеться у тексті декларації.
У документі вказано, що внаслідок Голодомору лише в Україні протягом 1932–1933 років загинуло чотири мільйони людей. Крім того, у резолюції згадують й смерть внаслідок Великого голоду близько двох мільйонів казахів та сотень тисяч росіян.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук уже подякував швейцарським колегам за прийняття резолюції. «Це справді історичне рішення. І це вкрай важливий крок на шляху до відновлення історичної справедливості та збереження пам’яті про мільйони невинних жертв», — написав він.
Наразі геноцидом українського народу Голодомор визнали 34 країн світу. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році визнали Голодомор геноцидом парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, вже у 2023-му —Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, сенат Італії та Іспанії, Ватикан, а також вже всі провінції Канади.
Крім того, резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли у 2022 році Європейський парламент, а 2023-го — Парламентська асамблея Ради Європи.
Фото ілюстративне: парламент Швейцарії / Peter Klaunzer, Keystone