Шуфрич написав заяву в ДБР на слідчих

Шуфрич написав заяву в ДБР на слідчих

6 Вересня 2024
937
6 Вересня 2024
16:35

Шуфрич написав заяву в ДБР на слідчих

937
За словами нардепа, йому не давали дозвіл на медичні маніпуляції упродовж восьми місяців в СІЗО.
Шуфрич написав заяву в ДБР на слідчих
Шуфрич написав заяву в ДБР на слідчих

Народний депутат від нині забороненої партії «ОПЗЖ» Нестор Шуфрич, якого звинувачують у державній зраді, написав заяву в ДБР на слідчих через те, що в СІЗО йому нібито не давали дозвіл на медичні маніпуляції упродовж восьми місяців. Про це він розповів кореспондентці Суспільного.

«Вісім місяців мене не оперували, і операція, яка могла обійтися маніпуляціями, тобто маніпулятором, вже стала неможливою. Була проведена тиждень тому повноцінна глибока операція. Виправили дві грижі… Це має певні ускладнення у зв'язку з забезпеченням роботи шлункового тракту. Те, чого можна було уникнути, сталося. Ми такі дії вважаємо тортурами», — сказав Шуфрич.

Захист звернувся до ДБР щодо притягнення винних до кримінальної відповідальності.

«Ми написали (заяву в ДБР — ред.) на слідчих, які, маючи сім рішень судів і ноту ЄСПЛ, яка зобов'язала уряд України забезпечити моє лікування, ігнорували це. І привели до тяжких наслідків, які ви зараз бачите», — сказав він.

За словами нардепа, він просив долучитися до засідання 6 вересня онлайн, однак отримав відмову, тож його довелося «накачати великою кількістю ліків, щоб приїхати в суд».

Під час засідання прокурори клопотали про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Напередодні низка українських медіа поширила фейк про смерть народного депутата від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» Нестора Шуфрича. Екснардеп Ігор Мосійчук опублікував у телеграмі пост, у якому повідомив, що Шуфрич помер у СІЗО, однак пізніше цей допис зник, і з'явилося спростування.

Нагадаємо, правоохоронці завершили досудове розслідування і передали до суду справу про фінансування народним депутатом від партії «Опозиційна платформа — За життя» Нестором Шуфричем Російської гвардії в тимчасово окупованому Криму.

Народного депутата Нестора Шуфрича затримали вранці 15 вересня 2023 року. Того ж дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. 

Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.

«Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — повідомили в СБУ.

Окрім цього, він поширював інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади, дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.

Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.

8 лютого 2024-го Служба безпеки повідомила Шуфричу про нову підозру. Як встановили правоохоронці, Шуфрич здійснював фінансування російських окупаційних угруповань на території тимчасово захопленого Криму. Зокрема, він платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості в Криму. У квітні СБУ затримала бізнес-партнера Шуфрича і повідомила йому про підозру у фінансуванні Росгвардії у Криму.

Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007–2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя».

У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. У грудні 2021 року обидва телеканали потрапили під українські санкції, а в червні 2023-го Нацрада з питань телебачення та радіомовлення анулювала їм ліцензії.

У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова. Попри заборону «ОПЗЖ», Шуфрич залишався головою комітету протягом півтора року після початку повномасштабної війни. Проти цього неодноразово виступали громадські організації та політики. Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в держзраді, Шуфрича відсторонили від керування комітетом.

За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву.

Фото: Суспільне Новини/Андрій Асауленко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
937
Читайте також
06.09.2024 20:22
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
1 312
08.02.2024 15:23
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
976
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду