Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських журналістів, які знімали торгівлю з РФ

Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських журналістів, які знімали торгівлю з РФ

14 Березня 2024
1235
14 Березня 2024
22:11

Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських журналістів, які знімали торгівлю з РФ

1235
У федераціях наголосили, що такі постійні перешкоджання роботі українських медійників у Польщі створюють серйозні загрози для безпеки журналістів та самої свободи преси.
Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських журналістів, які знімали торгівлю з РФ
Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали Польщу розслідувати перешкоджання роботі українських журналістів, які знімали торгівлю з РФ

Міжнародна та Європейська федерації журналістів закликали владу Польщі ретельно розслідувати цілеспрямоване перешкоджання з боку польських правоохоронців роботі українських журналістів з «Української правди» та «Район.in.ua» під час виконання редакційних завдань. 

Відповідну заяву оприлюднено на сайті Міжнародної федерації журналістів. 

«З початку 2024 року українські журналісти, які розслідують економічні зв'язки Польщі з Росією та Білоруссю, зіткнулися з цілеспрямованим перешкоджанням їхній діяльності з боку польських правоохоронців», — ідеться в заяві.

Зазначається, що журналісти з інтернет-видань «Українська правда» та «Район.in.ua» зазнали серйозних перешкод  у своїй професійній роботі — від обшуків транспортних засобів до конфіскації професійного обладнання, арешту та депортації. 

«МФЖ та ЄФЖ стурбовані таким постійним перешкоджанням роботі українських журналістів у Польщі, що створює серйозні загрози для безпеки журналістів та самої свободи преси», — підкреслено в заяві.

Обидві федерації закликали польську владу вжити негайних заходів для захисту українських медійників, зокрема скасувати депортацію журналістів видання «Район.in.ua» Юрія Конкевича та Олександра Пілюка.

Нагадаємо, 13 березня стало відомо, що в Польщі затримали двох журналістів інформаційного агентства «Район.in.ua», які проводили розслідування вантажних перевезень на російсько-польському кордоні. Їх звинуватили у зніманні критичної інфраструктури, відібрали техніку та записи і через добу депортували з країни. «Детектор медіа» з’ясував, що редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня приблизно о 13:10 за місцевим часом працівники поліції в кількості 5-6 осіб у місті Бранєво неподалік кордону між Калінінградською областю РФ та Польщею. Журналісти в той час фіксували перетин кордону вантажними автомобілями. Вони мали редакційне завдання дослідити тему вантажних перевезень між Росією та Польщею.

Редакція «Район.in.ua» закликала органи української влади звернутися до МЗС, МВС і прикордонної служби Польщі та ініціювати проведення перевірки законності дій працівників поліції при затриманні журналістів, обшуку та відібранні їх майна та втручанні в журналістську діяльність. Редакція також просить владу сприяти поверненню майна журналістів. Крім того, «Район.in.ua» закликав порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 КК України — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, вчинене службовою особою

Редакція також звернулася до Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України з проханням звернутися до Міжнародної і Європейської федерацій журналістів, а також Асоціації польських журналістів та із закликом захистити права журналістів Юрія Конкевича та Олександра Пілюка. 

Детальніше про інцидент читайте в ексклюзиві «Детектора медіа» «З Польщі депортували українських журналістів, які знімали на кордоні торгівлю з РФ. Частину техніки відібрали».

27 лютого журналіст-розслідувач «Української правди» Михайло Ткач повідомив, що польські правоохоронці затримали його разом з оператором біля польсько-білоруського кордону, коли вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Журналіста та оператора «УП» привезли в комендатуру поліції, де утримували щонайменше 4 години.

28 лютого польська поліція заявила, що Михайла Ткача та оператора «УП» доставили до відділку поліції через мовний бар’єр та потребу верифікації пред’явлених документів. Правоохоронці запевняють, що повернули затриманим усі речі та документи і ніхто з них не заявив про пошкодження майна. 

Того ж дня редакція «Української правди» виступила із заявою, що дії польської поліції щодо Михайла Ткача та відеографа Ярослава Бондаренка не були направлені на контроль та безпеку прикордонного регіону і мають ознаки перешкоджання журналістській роботі з недотриманням процедур контролю особи. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила перешкоджання польською поліцією роботі журналістів.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова офіційно звернувся до профільних комісій Сейму і Сенату Польщі з проханням узяти під парламентський контроль питання затримання на кордоні журналістів «Української правди» Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка, під час якого в них вилучили карти пам’яті з відзнятим матеріалом та не давали можливості вийти на зв’язок.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1235
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду