Суд визнав нардепа Дубінського винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією

Суд визнав нардепа Дубінського винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією

13 Березня 2024
844
13 Березня 2024
23:31

Суд визнав нардепа Дубінського винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією

844
У серпні та жовтні 2023 року Дубінський звернувся до Міністерства охорони здоров'я та ДБР з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес.
Суд визнав нардепа Дубінського винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією
Суд визнав нардепа Дубінського винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією

Печерський районний суд Києва визнав чинного народного депутата України винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань, а також пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Правоохоронці не називають прізвища депутата, але з контексту зрозуміло, що йдеться про Олександра Дубінськогозазначає «Радіо Свобода».

У Держбюро нагадують, що 8 листопада 2023 року працівники Національного агентства з питань запобігання корупції на підставі матеріалів ДБР вручили народному депутату України протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

За даними слідства, у серпні та жовтні 2023 року народний обранець звернувся до Міністерства охорони здоров’я та ДБР з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес.

«У своїх зверненнях він цікавився розглядом питання щодо видачі йому дозволу на виїзд за кордон, що є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом. Також він намагався тиснути на слідство, вимагаючи ініціювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких депутат є підозрюваним», — зазначається у повідомленні ДБР.

У Держбюро зауважують, що своїми діями фігурант порушив вимоги закону України «Про запобігання корупції» (не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів), за що передбачено адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Правоохоронці також нагадують, що в січні провадження щодо цього нардепа за підозрою у службовому підробленні для виїзду за кордон передали до суду.

Про це судове рішення повідомляє і Національне агентство з питань запобігання корупції, яке додає, що суд також зобов’язав депутата сплатити штраф. Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У НАЗК нагадують, що після набрання рішенням законної сили відомості стосовно народного депутата внесуть до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Нагадаємо, 9 лютого Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для нардепа Олександра Дубінського,

9 серпня 2023 року Генеральний прокурор України повідомив про підозру народному депутату Олександру Дубінському у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів.

Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, нібито супроводжуючи тяжкохворого батька. Однак у СБУ виявили, що батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно, без фактичного супроводу парламентаря. Крім того, у період перебування за кордоном депутат підписував та направляв офіційні документи до державних органів. На думку слідства, це може свідчити про їх підроблення.

Крім того, 10 листопада 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило, що завершило досудове розслідування щодо Дубінського. За даними слідства, він вніс у систему «Шлях» дані брата своєї співмешканки, за якими той намагався виїхати автомобілем до Молдови. Слідство стверджує, що чоловік за вказівкою Дубінського мав перегнати особисте елітне авто нардепа з автостоянки аеропорту Кишинева до Відня.

Врешті 13 листопада Олександру Дубінському повідомили про підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ) та створенні, керівництві й участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255). Як з’ясували правоохоронці, фігурант входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (відоме як ГРУ), і «працював» на росіян під псевдонімом «Буратіно».

Основним завданням цієї організації була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені. За це учасники угруповання отримували гроші від воєнної розвідки РФ. Слідчі встановили, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво нашої держави, зокрема про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році.

За даними слідства, крім Дубінського до складу ворожої групи входили екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення росіян утік за кордон, колишній прокурор Костянтин Кулик з позивним «Птичка» та інші.

Наразі Олександр Дубінський перебуває в загальній камері Київського слідчого ізолятора. Там він має індивідуальне спальне місце та не забезпечений жодними привілеями через свій статус. При цьому суд відхилив клопотання прокурорів заборонити йому під час перебування в СІЗО користуватися соцмережами, зокрема проводити відеотрансляції. 

У минулому Дубінський тривалий час працював на «1+1». У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу, а у 2014 році — ведучим програми «Гроші». Крім того, з 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на телеканалі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації». Як писав MediaSapiens, окремі випуски «Українських сенсацій» виглядали як політичні замовлення, причому за своїм змістом перегукувалися з інтересами власника телеканалу Ігоря Коломойського.

У 2019 році Дубінський був обраний депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу». Вже у статусі нардепа у квітні 2020-го Дубінський подав понад тисячу поправок до «антиколомойського»  законопроєкту, намагаючись блокувати ухвалення закону, який заборонив би повернення Коломойському «ПриватБанку». Як встановили журналісти Bihus.Info, Дубінський відвідував Коломойського після важливих голосувань у Верховній Раді.

У січні 2021 року телеканал «1+1», який належить Коломойському, провів неанонсований ефір програми «Право на владу» для відбілювання Дубінського. За даними моніторингу, ефір перетворився на колективний захист депутата, на його підтримку висловлювалась ведуча Наталія Мосейчук, а критикував його дії лише один учасник програми.

У листопаді 2019-го журналісти Bihus.Info повідомили, що Дубінський і його родина протягом останніх кількох років стали власниками загалом 24 квартир, 17 автівок, двох будинків і 70 соток землі на загальну суму близько 2,5 млн доларів. Тоді ж нардеп сказав свою крилату фразу «Мама любит скорость».

24 листопада 2020 року Офіс генпрокурора почав досудове розслідування щодо ймовірної державної зради Олександра Дубінського. 11 січня 2021 року Офіс Генпрокурора відкрив ще два кримінальні провадження проти Дубінського — щодо можливого ухилення від сплати податків (ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу) та ймовірної легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 ККУ).

Того ж дня уряд США запровадив санкції проти Олександра Дубінського та ще низки українських громадян і медіа. Їх обвинувачують у втручанні в американські вибори та належності до «російської мережі впливу». Після цього сайт блогера dubinsky.pro перестав працювати. 28 січня 2021-го YouTube видалив канал Дубінського, який мав понад 350 тисяч підписників, «за порушення правил спільноти» 

15 березня 2021 року народного депутата Олександра Дубінського виключили з членів політичної партії «Слуга народу» через порушення статуту та непокору керівним органам партії. 

На фото — Олександр Дубінський.

Фото з відкритих джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
844
Читайте також
18.11.2023 09:00
Марина Леончук
«Детектор медіа»
1 085
10.11.2023 11:34
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 195
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду