Соціологи: Українським медіа довіряють 48% респондентів, не довіряють — 43%
Соціологи: Українським медіа довіряють 48% респондентів, не довіряють — 43%
Найбільшу довіру українців з-поміж усіх державних та суспільних інституцій країни, як і раніше, мають Збройні сили України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. ЗСУ довіряють 94% опитаних.
Українці також довіряють іншим силовим та оборонним структурам:
- добровольчим загонам — 89%;
- Державній службі з надзвичайних ситуацій — 83%;
- Національній гвардії України — 82%;
- Міністерству оборони України — 73%;
- Державній прикордонній службі — 72%;
- Служба безпеки України — 71%;
- Національній поліції України — 58%.
Президенту України довіряють 68% опитаних.
Доволі високий рівень довіри до громадських та волонтерських організацій — 63% та 86% відповідно. Церкві довіряє 63% респондентів. Голові міста (селища, села), в якому живе респондент, довіру висловлює 53% опитаних. Національному банку України довіряє 51%.
Частіше висловлюється довіра, ніж недовіра, до вітчизняних ЗМІ. Довіряють медіа 48% опитаних, не довіряють — 43%. За рівнем довіри ЗМІ опинилися на 18-му місці серед 28 державних та суспільних інституцій країни — після Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та перед Національним агентством з питань запобігання корупції.
Співвідношення довіри/недовіри до уповноваженого Верховної Ради з прав людини становить 43% на 31%.
Соціологічне дослідження проводилися соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у період з 8 по 15 грудня 2023 року. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Раніше повідомлялось про те, що згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова в лютому-березні 2023 року, 65,1% опитаних українців висловили довіру до засобів масової інформації. Але за рік, згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології, довіра українців до українських медіа впала вдвічі. За даними КМІС, протягом 2023 року кількість опитаних, котрі довіряють українським ЗМІ, знизилася з 57% до 29%. Натомість тих, хто не довіряє їм, стало більше з 14% до 40%.
Фото: purplejavatroll / Flickr