Від початку 2023 року до Секретаріату мовного омбудсмана надійшло 86 звернень щодо порушення мовного законодавства у вишах
Від початку 2023 року до Секретаріату мовного омбудсмана надійшло 86 звернень щодо порушення мовного законодавства у вишах
Від початку цього року і до 20 листопада Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 86 звернень про порушення у вищих закладах освіти закону України «Про функціонування української мови як державної». 26 таких звернень надійшло зі шкіл. Про це в ефірі «Радіо Свобода» повідомив мовний омбудсман Тарас Кремінь.
«У нас було немало нарікань на порушення мовного закону в університетському середовищі. Скажімо, тільки цього року ми отримали 86 звернень. Частина з них стосується університетів півдня, сходу, центру і заходу України, де студенти висловлюють своє небажання спілкуватися мовою недержавною», — сказав Кремінь.
Верховна Рада ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 квітня 2019 року, 16 липня 2019-го він набрав чинності.
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що до уповноваженого із захисту державної мови протягом цього року не надходило скарг щодо порушення закону про державну мову у Збройних силах України.
Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови нагадує: із січня 2024 року українські телеканали будуть зобов’язані забезпечити 90% ефірного часу державною мовою, змінюються й вимоги щодо формату передач.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує запровадити у Кримінальному кодексі України кримінальну відповідальність за злочин лінгвоциду. Для цього секретаріат мовного омбудсмана співпрацює з депутатами.
Читайте також:
- Із січня омбудсман отримав понад 1600 скарг на порушення мовного законодавства. Це вшестеро більше, ніж за весь минулий рік
- Тарас Кремінь закликав МОН посилити контроль за дотриманням мовного законодавства в українських коледжах та університетах
- Недотримання мовного законодавства є загрозою нацбезпеці – мовний омбудсман Кремінь
Фото: скриншот