16:34
Вівторок, 14 Вересня 2021

Кремінь відкинув можливість переходу України на латиницю

1 642
Тарас Кремінь: Питання збереження кириличного алфавіту дорівнює питанню збереження традицій.
Кремінь відкинув можливість переходу України на латиницю
Кремінь відкинув можливість переходу України на латиницю

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув можливість переходу української мови з кирилиці на латиницю і вважає, що застосування кириличної абетки в українській літературній мові не піддається жодним сумнівам.

У коментарі Суспільному Кремінь зазначив, що збереження кириличного алфавіту – це захист традицій та забезпечення функціонування української мови як державної.

«Найбільша кількість українських текстів, досліджень, літописна традиція, стародруки та українські пісні написані українською абеткою – тобто кириличним шрифтом», – зауважив Кремінь.

Дискусії щодо послуговування елементами латинки в українському літературному просторі Кремінь запропонував залишити науковцям, винятково для окремих сфер, які, «очевидно, потребують такого».

Водночас омбудсман зауважив, що латиниця частково присутня в українському просторі та традиції, наприклад, через фонетичне транскрибування, коли заповнюють закордонні паспорти та інше.

«Наразі проблем із тим, щоб це актуалізовувати, немає. Що стосується іншого питання, яке порушив пан Данілов, секретар Ради національної безпеки та оборони, що треба підвищувати рівень володіння іноземними мовами, зокрема англійською, – я поділяю такий принцип», – зазначив омбудсман.

В Україні дискусія щодо переходу з кирилиці на латиницю триває із ХІХ ст., прихильники «латинізації» стверджують, що це нібито звільнить українську мову від російського впливу. Противники переходу на латинку вважають, що кирилиця є «фундаментальним елементом тисячолітньої української культури».

11 вересня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що виступає за перехід України на латинську абетку. Також він вважає, що англійська мова має стати обов'язковою для вивчення з дитсадка.

Підтримка Даніловим переходу на латиницю викликала жваву дискусію в соцмережах: зокрема, її розкритикував історик, колишній очільник Інституту національної пам’яті, нардеп від «Європейської солідарності» Володимир В'ятрович, а також архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря).

Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко зараз також не бачить можливості для переходу України на латинську абетку.

Більше в матеріалі «Latynka vs кирилиця: що думають соцмережі про ідею переходу України на латиницю».

Фото: «Радіо Свобода»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1642
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду