Суд продовжив арешт Нестору Шуфричу до середини грудня
Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід народному депутату Нестору Шуфричу у вигляді тримання під вартою до 15 грудня.
Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на трансляцію судового засідання.
Нагадаємо, вранці 15 вересня Служба безпеки України провела обшук у народного депутата Нестора Шуфрича у нього вдома в селі Козин на Київщині.
Того ж дня Печерський районний суд Києва обрав Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб, до 13 листопада, без права внесення застави. 11 жовтня Київський апеляційний суд розглянув скаргу на запобіжний захід Шуфричу та залишив його під вартою.
Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.
«Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — повідомили в СБУ.
Окрім цього, він поширював інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади, дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.
Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди.
Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007–2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя».
У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. 28 грудня 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти компаній-власників Першого незалежного та UkrLive. 8 червня 2023 року Нацрада з питань телебачення та радіомовлення анулювала ліцензії каналів UkrLive та Перший незалежний, власником яких був Шуфрич.
У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський комітет з питань свободи слова. Попри заборону партії «ОПЗЖ», Шуфрич залишався на посаді голови комітету протягом півтора року після початку повномасштабної війни. Проти цього неодноразово виступали громадські організації та політики.
Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри у держзраді, Шуфрича відсторонили від керування парламентським комітетом з питань свободи слова.
За словами голови ВР Руслана Стефанчука, аби скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву. Позбавити депутатських повноважень без його згоди не дає можливості Конституція.
Про те, хто може очолити парламентський комітет з питань свободи слова після того, як ВР відсторонила Шуфрича від головування в ньому, читайте у статті: Поховати чи відродити? Що буде з парламентським комітетом з питань свободи слова після відставки Нестора Шуфрича.