Українська журналістка та репортерка WP Каміла Грабчук отримала премію Courage in Journalism Awards від IWMF
Українська журналістка та репортерка WP Каміла Грабчук отримала премію Courage in Journalism Awards від IWMF
Українська журналістка, репортерка та продюсерка Washington Post Каміла Грабчук стала переможницею премії Courage in Journalism Awards від Міжнародної жіночої медіафундації (IWMF). Про це журналістка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
Нагородою також відзначили ще трьох колег Каміли Грабчук з Washington Post, які з початку повномасштабного російського вторгнення висвітлюють війну в Україні. Зокрема, премію отримала українська фіксерка Анастасія Галушка.
34-та церемонія нагородження відбулась у будинку мільярдера, засновника Amazon Джефа Безоса і його дружини Лорен Санчес. На заході були присутні близько 50 людей, зокрема колеги з Washington Post, а також інші журналісти світових медіа, які висвітлюють війну Росії проти України.
«"You’ve done great work, you’re educating so many Americans" — за вечір ми почули це десятки разів. Кожен тисне нам руку і дякує за роботу. Кожен вітає. Кожен цікавиться: а як в Україні зараз? Ваші рідні в безпеці? Над якими історіями ви зараз працюєте?» — поділилася Каміла Грабчук.
Зокрема, головна редакторка і ведуча американського PBS Newshour Джуді Вудрафф запитала журналістку, наскільки важливою для України є підтримка американців, а також чи цікавляться цим люди.
«І я довго розповідала, наскільки це важливо — бути почутим. Коли принаймні хтось знає про твій шалений біль. Після церемонії вона мені пояснила, що їй було важливо поставити це питання саме мені і почути про людей в Україні», — розповіла Грабчук.
Під час заходу медійниці також вдалося передати Джефу Безосу листівку від української тенісистки Еліни Світоліної, яка запропонувала зіграти з нею благодійний матч на підтримку України.
Зазначимо, Міжнародна жіноча медіафундація щорічно проводить церемонії нагородження Courage in Journalism Awards. Як ідеться на сайті IWMF, премія вшановує сміливих журналісток, які працюють у небезпечних умовах, розповідають про табуйовані теми, працюють у ворожому до жінок середовищі та діляться непростою правдою.
Фундація вже відзначила понад 100 журналісток у 56 країнах світу.
У 2022 році до короткого списку Courage in Journalism Awards потрапила українська журналістка-фрилансерка Вікторія Рощина, яка наразі вважається зниклою безвісти на окупованій росіянами території України.
Фото: Getty Images