У Харкові мурал із радянським маршалом Жуковим закрили утеплювачем
У Харкові мурал із радянським маршалом Жуковим закрили утеплювачем
У Харкові на фасаді житлового будинку мурал із зображенням радянського військового діяча Георгія Жукова закрили утеплювачем. Про це повідомила громадська організація «Деколонізація. Україна».
«У Харкові більше немає муралу з маршалом Жуковим. Його закрили утеплювачем», — ідеться в дописі ГО на фейсбуку. Активісти показали на фото, який вигляд зараз має фасад, де раніше був мурал.
Георгій Жуков був радянським полководцем, політичним і державним діячем, зокрема міністром оборони СРСР (1955–1957). У радянській історіографії про нього писали як про одного з найвидатніших військових командирів часів Другої світової війни. Однак пізніше стали відомі факти, які свідчили про винятковий садизм Жукова та його помилки в командуванні військами Червоної армії, що призвело до загибелі численних солдатів.
У 1998 році тодішній Президент України Леонід Кучма видав указ про нагородження медаллю імені Жукова учасників «Великої Вітчизняної війни». У відповідь громадський і політичний діяч Левко Лук’яненко звернувся до Кучми з відкритим листом, у якому пояснив, чому вважає цей указ «російською шовіністичною акцією прославляння одного зі стовпів сталінського терору й загарбницької імперської армії».
Читайте також:
- Більшість українців вважає несвоєчасною заміну герба на монументі «Батьківщина-мати»
- «Стріткод»: вчимо історію за назвами вулиць
- Звільнитися від імперського спадку: як триває деколонізація та дерусифікація
Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада ухвалила низку законів, які стосуються декомунізації та державної політики пам’яті.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що в Києві демонтували пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському, а також демонтували радянську символіку та прибрали анотаційну дошку російською мовою з обеліска «Місто-герой Київ» на Галицькій площі (колишній площі Перемоги).
Міська влада Дніпра відмовилась позбавляти колишнього генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва звання почесного громадянина міста.
Український інститут національної памʼяті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
Фото: Дмитро Черкаський / фейсбук