«Вавилон’13» презентував нову короткометражну стрічку про російську атаку на лікарню в Баштанці
«Вавилон’13» презентував нову короткометражну стрічку про російську атаку на лікарню в Баштанці
Команда кінообʼєднання «Вавилон’13» опублікувала новий короткометражний фільм режисера Володимира Тихого «122 ліжка. За матеріалами кримінального провадження», присвячений документуванню російського воєнного злочину — прицільної атаки на лікарню в Баштанці на Миколаївщині.
Ключовою історією в новому фільмі став прицільний удар російськими військовими по Баштанській багатопрофільній лікарні 19 квітня минулого року. О 17:20 ракета «Калібр» влучила у медзаклад, зруйнувавши пологове та хірургічне відділення.
За словами режисера, стрічка порушує питання про те, як бути людині, яка перебуває в екстремальних обставинах.
«Я ніколи не був у Баштанці. Але досить багато чув про це містечко. Навесні 2022 року удар по лікарні у Баштанці був досить широко представлений у новинах. Підсвідомо існувало бажання ближче познайомитися із цим місцем і більше дізнатися про людей, які там живуть, про медиків, які там працюють. У багатьох аспектах — це інший досвід, ніж той, який ми знаємо, наприклад, під Києвом. Це інша історія цієї війни», — зазначив Тихий.
Метою фільму є документування унікальної емоційної пам'яті про подію, яка відбулася в Баштанці. Як зазначили в пресслужбі «Вавилон’13», стрічка може сприяти психологічній реабілітації безпосередніх героїв — медиків, надаючи їм можливість осмислити події та свою роботу збоку.
До створення фільму залучили понад 10 спеціалістів різних професій, а в самій Баштанці команда поговорила із близько 25 працівниками медичного закладу.
Стрічку підготували за підтримки ЄС та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Переглянути її можна на офіційних сторінках «Вавилон’13» у фейсбуку та на ютуб-каналі.
«Вавилон’13» — група українських кінематографістів, яку заснували після злочинного розгону Євромайдану наприкінці листопада 2013 року. За дев’ять років понад 50 кінематографістів створили більш ніж 400 фільмів.
Нагадаємо, кінорежисер, сценарист і продюсер Володимир Тихий — один із творців кіномистецьких проєктів «Мудаки. Арабески» й «Україно, Good bye!», співзасновник кінооб’єднання «Вавилон’13». Серед найвідоміших документальних фільмів — «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Сильніше, ніж зброя» та «Бранці», серед ігрових повнометражних — «Зелена кофта» та «Брама».
Цьогоріч Володимир Тихий також представив свою другу стрічку за час повномасштабного російського вторгнення «День Незалежності» — про те, як українці відзначали 31-шу річницю відновлення державності країни.
Стрічку створили кінооб’єднання «Вавилон’13» у копродукції з Cineo Studio та Black Photon (Польща) за підтримки Польського кіноінституту.
Світова прем’єра «Дня Незалежності» відбулася в національному конкурсі фестивалю Docudays UA цього року. Також картина була представлена в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, який тривав 19–26 серпня. З 24 серпня стрічку демонстрували в національному прокаті.
Попередній фільм Володимира Тихого «День українського добровольця» здобув нагороди Варшавського міжнародного кінофестивалю та Sheffield Doc/Fest і став першою українською стрічкою, показаною на BBC.
Фото: пресслужба «Вавилон’13»