Ростислав Карандєєв заявив, що готовий поборотись за посаду міністра культури та інформполітики
Ростислав Карандєєв заявив, що готовий поборотись за посаду міністра культури та інформполітики
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури й інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що готовий поборотися за посаду міністра. Про це він сказав в ефірі «Радіо Культура», передає «Укрінформ».
«Я, звісно, готовий до роботи, адже я її зараз роблю. Якщо прем'єр-міністр зважить на результати моєї роботи і запропонує написати заяву про призначення на посаду міністра культури, я, швидше за все, буду готовий вступити в кандидування вже офіційно», — сказав Карандєєв.
На запитання, чи надходили йому пропозиції стати кандидатом на посаду міністра, Карандєєв відповів, що «неофіційно запитували».
«Консультації тривали досить довгий час. І не тільки зі мною, список людей набагато ширший. Це були індивідуальні зустрічі з народними депутатами. Для зустрічі з фракціями необхідно набути статусу кандидата на посаду міністра, бути внесеним прем'єр-міністром для розгляду у Верховну Раду, і тоді за процедурою відбуваються зустрічі з фракціями і відповідними комітетами», — сказав він.
Карандєєв нагадав, що працює в Мінкульті вже тривалий час на різних посадах, що дає йому «внутрішню впевненість у тому, що я розбираюся в процесах, які відбуваються сьогодні в галузі», і дає «право претендувати на те, що моя думка може бути правильною, яка забезпечить розвиток галузі».
Крім того, Карандєєв заявив, що ініціюватиме скасування і перегляд системи відзначень митців званнями «заслужених» і «народних». Він сказав, що вважає це «певним архаїзмом» і що професійну відзнаку у сфері культури має надавати професійне середовище.
Нагадаємо, 28 липня 2023 року Кабінет Міністрів призначив тимчасовим виконувачем обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва. Перед тим, 27 липня, Верховна Рада відправила у відставку міністра Олександра Ткаченка.
Тоді Карандєєв назвав свої перші кроки на новій посаді: вирішення питання кадрового голоду в апараті МКІП, а також підтримка патріотичного кіно та мистецтва.
18 серпня Карандєєв заявив, що «робота Міністерства культури у своїх наративах, у своїх регламентних процедурах має бути змінена» і що найближчим часом він запропонує нову структуру міністерства і новий штатний розпис.
Водночас 1 вересня «Детектор медіа» з посиланням на власні джерела повідомив, що призначити міністеркою культури та інформаційної політики України можуть культурну та медіаменеджерку, першу виконавчу директорку Українського культурного фонду Юлію Федів.
7 вересня організатори та куратори Конгресу культури у Львові звернулись до прем’єр-міністра та депутатів із закликом призначити Юлію Федів керівницею Мінкульту. Її називали ефективною культурною менеджеркою, яка могла б задовольнити інтереси спільноти на цій посаді. В соцмережах розповсюдили лист на підтримку кандидатури Юлії Федів на пост міністерки культури.
12 вересня голова правління Суспільного Микола Чернотицький повідомив, що одній із журналісток каналу запропонували за винагороду зняти матеріал проти Юлії Федів.
18 вересня Юлія Федів назвала імена людей, яких хотіла би бачити своїми заступниками, якщо очолить міністерство. Серед них — Соломія Боршош, Галина Григоренко та Антон Дробович.
Читайте також:
- «Треба було діяти максимально нестандартно». Журналістка Влада Цуркан заявила, що не пропонувала Суспільному джинсу проти Юлії Федів
- Хто не любить Юлію Федів?
Фото: МКІП