Ганна Маляр під час конференції «Редколегія. Саміт» розповіла про плани щодо реорганізації військових медіа
Ганна Маляр під час конференції «Редколегія. Саміт» розповіла про плани щодо реорганізації військових медіа
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час конференції для медійників «Редколегія. Саміт» розповіла про плани щодо реорганізації військових медіа.
«Це буде онлайн-медіа, ми зобов’язанні пройти зараз перереєстрацію і реорганізацію. 144 людини забезпечували роботу, яку може забезпечувати значно менше людей. Держава витрачала на це кошти. Це переважно люди з високими військовими званнями в період дефіциту людей на фронті. Це дуже добре, що ми його реформуємо і оптимізуємо», — зазначила Маляр.
Вона також зауважила, що західні партнери вважають, що держава не повинна мати своїх ЗМІ.
«Для Міноборони державні ЗМІ — це певний майданчик, який має бути під час війни. У нас є зони, куди ми можемо допустити тільки військових кореспондентів з допуском до державної таємниці. У нас було військове телебачення в ютубі, яке створювало контент для 5 телеканалів. Тепер буде створювати для себе. Ми також потребуємо допомоги ваших мобілізованих колег, а для цього для них мають буди створені якісь посади», — зазначила Ганна Маляр.
23 березня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення видала на 10 років супутникову ліцензію під логотипом «Армія ТБ» Центральній телерадіостудії Міністерства оборони України.
Нагадаємо, Закон України «Про медіа», який набув чинності 31 березня, скасовує Закон України «Про інформаційні агентства». До 31 березня 2024 року інформаційні агентства, що діють на день набрання чинності Законом на підставі свідоцтв про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності, можуть пройти реєстрацію як суб’єкти у сфері медіа з дотриманням вимог статті 63 цього Закону.
Раніше «Детектор медіа» підготував інструкцію для реєстрації онлайн-медіа. Реєстрація онлайн-медіа є добровільною. Але для тих, хто захоче зареєструватися, закон «Про медіа» передбачає меншу відповідальність за порушення, а також можливість брати участь у створенні органів співрегулювання.
Ухвалення закону «Про медіа» було однією з вимог для вступу України до ЄС. Цей закон посилює повноваження Нацради в регулюванні медіа, зберігає квотування, запроваджує регуляцію онлайн-медіа і водночас послаблює її (зокрема йдеться про заборону Нацраді блокувати зареєстровані медіа та дозвіл блокувати незареєстровані терміном на два тижні), полегшує умови ліцензування каналів, вносить зміни до закону про суспільне мовлення (наприклад, дозволяє мовнику працювати в копродукції з іншими зарубіжними компаніями).
З повним текстом документа можна ознайомитись за посиланням.
Читайте також:
- Десять найважливіших новел закону «Про медіа»
- Як імплементувати закон «Про медіа» в умовах недофінансування Нацради
- На впровадження норм Закону «Про медіа» необхідно близько десяти років, — Ігор Розкладай
- Вісім причин, чому «єврозакон» про медіа добрий, і одна причина, чому ні
Фото: «Детектор медіа»