WSJ: Затриманий в Росії журналіст Гершкович написав перший лист родині

WSJ: Затриманий в Росії журналіст Гершкович написав перший лист родині

15 Квітня 2023
1509
15 Квітня 2023
14:30

WSJ: Затриманий в Росії журналіст Гершкович написав перший лист родині

1509
У виданні зауважили, що оскільки репортера звинувачують у начебто шпигунстві, всі його тюремні зустрічі та листування контролюватимуться російськими службами безпеки.
WSJ: Затриманий в Росії журналіст Гершкович написав перший лист родині
WSJ: Затриманий в Росії журналіст Гершкович написав перший лист родині

Затриманий в Росії репортер The Wall Street Journal Еван Гершкович вперше написав лист своїй родині із СІЗО «Лефортово», в якому зазначив, що залишається оптимістом та чекає зустрічі з сім'єю. Про це повідомив WSJ.

«Я хочу сказати, що я не втрачаю надії. Я читаю, займаюся спортом і намагаюся писати. Можливо, я нарешті напишу щось хороше», — написав він у короткому зверненні на дві сторінки, яку його сім’я у Філадельфії отримала в п’ятницю, 14 квітня.

Написаний від руки лист датується 5 квітня. Як зазначає видання, він є першим прямим контактом Гершковича зі своєю родиною після його арешту 30 березня.

Фото: Ella Milman/WSJ

Лист був написаний російською мовою, якою Гершкович розмовляє вдома з батьками. Як відомо, вони емігрували з Радянського Союзу. 

У записці журналіст розповів, що на сніданок у СІЗО дають пшеничну чи вівсяну кашу. Окрім цього, Гершкович повідомив, що отримав посилку від друзів з туалетним приладдям, капцями, одягом та канцелярським приладдям. 

У WSJ зауважили, що оскільки репортера звинувачують у «шпигунстві», всі його тюремні зустрічі та листування контролюватимуться російськими службами безпеки, а судові розгляди відбуватимуться перед суддею за закритими дверима.

Наразі Гершковичу не дозволили зустрітися з друзями чи офіційними особами посольства США в Москві, попри неодноразові вимоги про доступ.

Нагадаємо, 30 березня 2023 року ЗМІ повідомили про затримання журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича у російському Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що Гершкович нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Того ж дня Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича в справі про «шпигунство», а 7 квітня слідчі ФСБ офіційно висунули Гершковичу звинувачення у шпигунстві. Сам Гершкович оскаржив свій арешт

За даними російської служби «Радіо Свобода», Гершкович до затримання кілька тижнів перебував у Єкатеринбурзі. Місцевий активіст Ярослав Ширшиков, який супроводжував його у поїздці, повідомив, що Гершкович їздив писати про ставлення росіян до війни і про вербування місцевих жителів у «ПВК Вагнер». Це ж стверджує посилаючись на свої місцеві джерела, і колишній єкатеринбурзький журналіст Дмітрій Козелєв, який наразі перебуває в еміграції.

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила затримання в Росії за звинуваченням у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича. Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити Гершковича.

31 березня The Wall Street Journal закликало адміністрацію президента Джо Байдена видворити зі США російського посла і журналістів через арешт Гершковича. Однак Байден у відповідь заявив, що зараз такі рішення «не на часі».

11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим». Цей статус еквівалентний статусу заручника та розширує повноваження Держдепу у справі його звільнення.

13 квітня заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що Росія розглядатиме питання обміну обвинуваченого в шпигунстві кореспондента The Wall Street Journal Евана Гершковича лише після вердикту суду.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль намагатиметься використати арешт журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича як важіль, щоб отримати поступки з боку Сполучених Штатів.

Гершкович близько шести років живе в Москві, висвітлюючи події в Росії та Україні для The Wall Street Journal. Раніше він працював в Agence France-Presse, The Moscow Times і The New York Times. Останню статтю за авторством Гершковича The Wall Street Journal опублікувала 28 березня.

Фото: WSJ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1509
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду