ISW: Вбивство пропагандиста Татарського може бути попередженням Пригожину за критику Кремля

ISW: Вбивство пропагандиста Татарського може бути попередженням Пригожину за критику Кремля

3 Квітня 2023
2033
3 Квітня 2023
14:49

ISW: Вбивство пропагандиста Татарського може бути попередженням Пригожину за критику Кремля

2033
Аналітики вважають, що це вбивство поглиблює розкол у середовищі російських військових блогерів і може допомогти Кремлю зміцнити контроль над інформаційним простором.
ISW: Вбивство пропагандиста Татарського може бути попередженням Пригожину за критику Кремля
ISW: Вбивство пропагандиста Татарського може бути попередженням Пригожину за критику Кремля

До ліквідації російського пропагандиста Максима Фоміна («Владлена Татарського») можуть бути причетні сили всередині Росії. Це вбивство могло бути задумане як попередження керівнику «ПВК Вагнер» Євгенію Пригожину, який дедалі більше критикує Кремль та навіть демонструє зацікавленість йти в президенти РФ. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Вбивство Фоміна в кафе Пригожина в Санкт-Петербурзі може виявити подальші розколи в Кремлі та його найближчому оточенні. Фомін був різким критиком російського військового командування та російського міністерства оборони, зазначають експерти інституту.

Як йдеться у звіті, МВС Росії повідомило, що російські спецслужби тривалий час знали про плани вбивства Фоміна.

«Речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова звинуватила Київ у вбивстві Фоміна та похвалила російських воєнних блогерів за їхнє висвітлення війни, мабуть ігноруючи той факт, що Фомін та інші воєнні блогери регулярно критикують міністерство оборони Росії та МЗС Росії», — йдеться у звіті. 

Водночас Пригожин заявив, що він «не звинувачуватиме київський режим» у смерті Фоміна, припустивши, що насправді українські агенти не є відповідальними. Він зазначив, що відповідальною за такі напади може бути група радикалів, не пов'язаних з українською владою.

В ISW також вважають, що російська влада, ймовірно, має намір використати вбивство Фоміна, щоб посилити самоцензуру серед представників російського громадянського суспільства, які ставлять під сумнів успіхи РФ на війні в Україні.

«Це вбивство поглиблює розкол у середовищі російських військових блогерів, що може зіграти на руку бажанню Кремля зміцнити контроль над інформаційним простором», — припустили в інституті.

Вчора у Санкт-Петербурзі у кафе «Стрит-бар» стався вибух, внаслідок чого загинув відомий російський «воєнкор» Владлен Татарський, у якого там був творчий вечір.

Національний антитерористичний комітет Росії звинуватив у вбивстві Татарського українські спецслужби і прихильників Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального. Повідомляється, що російські силовики вже затримали буцімто виконавицю вбивства, яка начебто є прихальницею Фонду Навального.

Перед тим Міністерство закордонних справ Росії, коментуючи загибель пропагандиста, поскаржилося на «загрози від київського режиму», хоч прямо і не звинуватило Україну у вбивстві. Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до загибелі Татарського.

Владлен Татарський — це псевдонім колаборанта Максима Фоміна, який родом з Макіївки. До початку російсько-української війни Фомін декілька років провів у в'язниці в Горливці за грабіж, але 2014 року опинився на свободі після того, як тюрма потрапила під обстріл. Він долучився до збройних формувань бойовиків, воював, зокрема, під керівництвом Ігоря Безлера, потім «був змушений перейти на службу» в підрозділ терористичної організації «ЛНР».

З початку повномасштабного вторгнення Фомін-Татарський набув популярності завдяки дописам про війну, у яких він підтримував російську армію. Перебував під санкціями України за поширення російської пропаганди та виправдання агресії РФ проти України. Закликав завдавати ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, щоб «не працювали лікарні й померло більше українців».

Фото: AFP / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2033
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду