Україна висловила солідарність з народом Грузії на тлі протестів проти закону про «іноагентів»
Україна висловила солідарність з народом Грузії на тлі протестів проти закону про «іноагентів»
Міністерство закордонних справ України вважає, що грузинський законопроєкт про «іноземних агентів» підважує функціонування громадянського суспільства і висловило солідарність із грузинським народом у його прагненні продовжити розбудову європейського майбутнього Грузії.
Про це йдеться у коментарі щодо подій у Тбілісі, оприлюдненому на сайті МЗС.
Міністерство заявило, що уважно стежить за подіями у Тбілісі і що Грузія як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, має «неухильно гарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест».
У МЗС зауважили, що взяли до уваги намір президентки Грузії Саломе Зурабішвілі ветувати закон про так званих «іноземних агентів», який підважує діяльність громадянського суспільства.
«Поділяємо позицію ЄС про те, що проєкт закону в його нинішній редакції суперечить європейським цінностями та стандартам. Висловлюємо солідарність із грузинським народом в його прагненні продовжити розбудову європейського майбутнього Грузії», — заявили у міністерстві.
7 березня ввечері парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». Він передбачає створення реєстру неурядових організацій та засобів масової інформації, які на понад 20% фінансуються з-закордону.
Крім того, влада Грузії розглядає аналогічний законопроєкт «Про реєстрацію іноземних агентів» щодо фізичних і юридичних осіб з деякими винятками.
Ухвалення законопроєкту засудили США, Євросоюз, а президентка Грузії Саломе Зурабішвілі обіцяла його ветувати (утім, парламент може вето подолати).
Ввечері 7 березня під парламентом Грузії розпочались акції протесту, які переросли у сутички з правоохоронцями. Вночі спецпідрозділи поліції витіснили більшість мітингарів з проспекту Руставелі. Опозиція заявила про численні арешти учасників мітингу та деяких політиків і пообіцяла перейти до щоденних протестів «до перемоги».