США запровадили санкції проти шістьох росіян, причетних до переслідування російського журналіста та політика Кара-Мурзи
США запровадили санкції проти шістьох росіян, причетних до переслідування російського журналіста та політика Кара-Мурзи
Міністерство фінансів США додало до санкційного списку шістьох громадян Росії, причетних до кримінального переслідування та порушення прав російського політика і журналіста, члена Антивоєнного комітету Володимира Кара-Мурзи. Про це повідомило видання «Радіо Свобода» з посиланням на інформацію пресслужби американського відомства.
Санкційні обмеження США запровадили проти слідчого з особливо важливих справ СК РФ Андрія Задачіна, судді Басманного суду Олени Ленської та учасника низки судових процесів у статусі свідка обвинувачення Данила Міхеєва за «участь у серйозних порушеннях прав людини щодо Володимира Кара-Мурзи».
Окрім цього, під санкції потрапили суддя Хамовницького районного суду, яка ухвалила заарештувати Кара-Мурзу, Діана Міщенко, суддя Мосміськсуду, який відхилив апеляцію на ухвалу Міщенка, Ілля Козлов, а також Олег Свириденко — заступник міністра юстиції Росії.
«Міністерство фінансів США приєднується до численних національних і міжнародних партнерів і закликає до негайного і беззастережного звільнення Володимира Кара-Мурзи. Його затримання — ще один приклад того, як Кремль маніпулює російською правовою системою, щоб змусити замовкнути інакодумців», — зазначив представник відомства Браян Нельсон.
Санкції ввели на підставі «акту Магнітського», що спрямований проти винних у порушенні прав людини та корупції в усьому світі.
Нагадаємо, у квітні 2022 року проти Кара-Мурзи в Росії порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу – про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили у державній зраді.
Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною в 2015 та 2017 роках. Ті ж люди, за версією авторів матеріалу, причетні і до отруєння опозиційного політика Олексія Навального у 2020 році.
У жовтні минулого року російський журналіст та політик Володимир Кара-Мурза отримав Премію імені Гавела з прав людини. Премія відзначає «видатні дії громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та за її межами». У Палаці Європи відзнаку замість нього отримала дружина Євгенія.
Фото: «Радіо Свобода»