Віктора Медведчука й далі судитимуть в Україні, проте процес буде закритим
Віктора Медведчука й далі судитимуть в Україні, проте процес буде закритим
Суд в Україні продовжить розглядати справу народного депутата, члена забороненої нині партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука. За даними Офісу генпрокурора, судовий процес буде закритим, й через те, що Медведчук перебуває не в Україні, його судитимуть заочно.
Медведчука обвинувачують у державній зраді й замаху на розграбування національних цінностей на окупованій території. Справу розглядатиме колегія суддів Личаківського районного суду Львова. У прокуратурі пояснюють, що справу розглядатимуть в закритому режимі, щоб уникнути «розголошення таємниці, що охороняється законом».
Нагадаємо, 21 вересня відбувся обмін полоненими з Росією, зокрема були звільнені 215 українських військових, серед них 108 бійців полку «Азов».
24 лютого 2022-го Медведчук втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.
За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного Придністров'я, а потім до РФ. Однак доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України перед початком повномасштабної війни.
Медведчук просив президента Володимира Зеленського обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя, однак Росія відмовилась від цього.
Личаківський районний суд Львова залишив Медведчука під вартою до 14 листопада.
До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід йому обирали двічі в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через постачання вугілля з окупованих територій Донбасу). 2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.
Фото: Українська правда