«У Херсоні ворог залишив міни». Ганна Маляр наголошує: воєнкори порушили правила
«У Херсоні ворог залишив міни». Ганна Маляр наголошує: воєнкори порушили правила
Заступниця міністра оборони України Ганни Маляр нагадала акредитованим воєнкорам про порядок роботи в умовах воєнного стану.
«Дозвіл на фактичне перебування і роботу журналіста в зоні активних бойових дій визначають військові з врахуванням ступеню небезпеки та військових задач», — каже вона.
Як наголосила Ганна Маляр, у Херсоні та у передмісті ворог залишив заміновані об‘єкти, вже були випадки підривів на мінах. Тож заборона та обмеження в‘їзду й виїзду з Херсона обумовлені заходами безпеки.
Як уточнила заступниця міністра оборони, після звільнення Херсона спочатку мали пройти стабілізаційні заходи, зокрема пошук диверсійно-розвідувальних груп. Паралельно з роботою СБУ та поліції проводять розмінування. Перед тим, як дозволити в’їзд цивільному населенню й журналістам, офіційно піднімають прапор України. «Так було в Балаклії, так було в Ізюмі, так було в Лимані та інших звільнених населених пунктах», — відзначила Маляр.
Як вона нагадала, для акредитованих журналістів діє порядок роботи в умовах воєнного стану. Акредитацію надають представники армії після перевірки СБУ, результати якої безпосередньо впливають на рішення про акредитацію. Підставами для скасування акредитації представника ЗМІ є порушення правил згідно наказу Головнокомандувача ЗСУ «Про організацію взаємодії між Збройними силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану».
- Читайте також: Херсонський ексцес. Як поєднати інтереси суспільства, журналістів, влади та військових?
Нагадаємо, із 13 листопада деяким воєнкорам скасували дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнали недійсними. Вони порушили правила роботи, кажуть у Генеральному штабі Збройних сил України. Йдеться про вимоги наказу Головнокомандувача Збройних сил України №73 від 03.03.2022, а також про інші розпорядження військового командування.
У переліку воєнкорів, яким скасували акредитацію, щонайменше шість журналістів знімальних груп, зокрема CNN та SkyNews, журналісти hromadske Анастасія Станко та Микола Пастико, воєнний фотограф «Української правди» Дмитро Ларін.
Українські та іноземні журналісти і медійні організації закликали владу знайти рішення щодо цього конфлікту. Міжнародна організація із захисту прав людини «Репортери без кордонів» закликала українську владу відновити акредитацію воєнкорів, які опублікували матеріали про звільнення Херсона.
Фото з фейсбук-сторінки Ганни Маляр