Ткаченко про відсутність у марафоні «Еспресо», 5 каналу та Прямого: Це різноманітність у телепросторі
Ткаченко про відсутність у марафоні «Еспресо», 5 каналу та Прямого: Це різноманітність у телепросторі
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю «Радіо Свобода» прокоментував відсутність у телемарафоні «Еспресо», 5 каналу та Прямого.
За словами міністра, для залучення цих мовників до марафону потрібно було або змінювати той формат, який уже налагодився, або їм змінювати підходи стосовно їхнього бачення того, як це мало б відбуватися.
«Тому що не можна транслювати марафон 12 годин і мати своє мовлення (це як пропонувалося), і водночас бути долученим до телемарафону. На це ми відповіли: "Будь ласка, можете вмикати телемарафон, як це роблять багато інших регіональних каналів". Співпраця зараз виглядає так, що ці канали, коли хочуть – вмикають телемарафон, коли не хочуть – не вмикають і продовжують собі своє мовлення. Тим більше ви самі кажете про необхідність збереження так би мовити різноманітності в телевізійному просторі. От у нас є різноманітність у телевізійному просторі», – каже Ткаченко.
Телеканал «Еспресо» у коментарі «Детектору медіа» заявив, що жодної дискусії з ним із приводу участі в телемарафоні «Єдині новини» як учасника та виробника контенту ніхто не вів: ані міністр Олександр Ткаченко, ані інші особи, відповідальні за телемарафон.
«Міністр відмітив, що зараз нібито зберігається плюралізм та телеканали мають можливість вмикати телемарафон, коли хочуть, або транслювати власний ефір. Це є черговою маніпуляцію. Пан Ткаченко забув згадати про факт незаконного вимкнення сигналу "Еспресо" з цифрової мережі Т2, а відтак власного мовлення "Еспресо" в мережі Т2 немає взагалі, натомість транслюється програма державного телеканалу “РАДА”. Це позбавило нас будь-якого вибору (транслювати чи не транслювати марафон відповідно до нашої цифрової ліцензії), а багатьох українців, для яких Т2 є найбільш доступним, можливості дивитися телеканал. Закликаємо пана міністра припинити поширювати маніпулятивну інформацію, визнати вимкнення сигналу "Еспресо" помилкою влади, яку потрібно виправити в контексті євроінтеграційних прагнень України, забезпечення свободи слова та розвитку вільних медіа», – заявляє мовник.
- Читайте також: «Шо ого?» Як на парламентському комітеті шукали винних у відключенні 5 каналу, Прямого і «Еспресо» (СТЕНОГРАМА)
24 лютого, з початку масштабної агресії Росії проти України, центральні канали об’єднались у спільний марафон «Єдині новини». Марафон започаткували інформаційні редакції чотирьох медіагруп («1+1 media», «Медіа Група Україна», Starlight Media, Inter Media Group), а також Суспільне та канал «Рада».
Після виходу Ріната Ахметова з медіабізнесу «Медіа Група Україна» вийшла з виробництва телемарафону.
Телеканали «Еспресо», Прямий та 5 канал не отримували пропозицій долучитись до національного марафону після виходу МГУ з виробництва нацмарафону.
Моніторинги телемарафону «Єдині новини» медіаменеджера Ігоря Куляса читайте за посиланням.
Нагадаємо, 4 квітня Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий та 5 канал із цифрового етеру. Телеканали надіслали листи з цього приводу до президента, РНБО, СБУ, Міністерства оборони і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
9 травня Держспецзв'язку повідомила «ДМ», що причина вимкнення каналів — виконання рішення РНБО про трансляцію спільного марафону.
Керівник управління інформаційного забезпечення Апарату РНБО Володимир Звєрєв заявив, що у рішенні Радбезу немає жодної інформації про вимкнення каналів.
Міністерство культури та інформаційної політики України у відповідь на запит «ДМ» повідомило, що вимкнення каналів з цифрового етеру не належить до його повноважень.
На думку радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та «Еспресо») вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони несуть шкоду через «нарцисизм» експрезидента.
5 канал і Прямий подали до суду на КРРТ і Держспецзв’язку через відключення каналів від цифрового ефіру.
У липні петиція на сайті Кабінету міністрів України про повернення в цифровий етер «Еспресо», 5 каналу та Прямого набрала необхідні 25 тисяч голосів.
Відповідь за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було опубліковано 15 серпня. Уряд переадресував порушені у петиції питання Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації, а також Міністерству культури та інформаційної політики.
Скриншот відео: «Радіо Свобода»/YouTube